Žákyně v Brodě vybojovaly 3 body 31.01.2016 | Zápasy

V neděli 31. ledna jely starší žákyně na turnaj krajského přeboru do Havlíčkova Brodu.

Už v pátek jsme věděli, že se budeme muset pro zranění obejít bez 2 zkušených nahrávaček Terky Havlíkové a Soni. Stále jsme měli Káju a z minulého turnaje „zacvičenou“ Terka Hájkovou. V neděli ráno bylo všechno jinak. V 7:00 mě vyděsil telefon paní Pátkové – Kája onemocněla a na turnaj nejede. Ještě že máme široký kádr :-)

V prvním zápase nás čekal domácí Havlíčkův Brod. Nastoupily jsme v sestavě Terka Hájková a Evča na náhře, Áďa a Eliška Janovská na středu a Eliška Flídrová a Klárka Sobotková na smeči. Na holkách byla znát počáteční nejistota. Celý set jsme se soupeřkami držely krok, ale vítězství jsme neurvaly. Set skončil v poměru 18:25. Do druhého setu nastoupila na náhru Simča a na druhé smeči si zahrála Sára. Hra byla opět velmi vyrovnaná. Ale ani tento set jsme nezlomily. V koncovce nám chybělo trochu víc štěstí a tak jsme prohrály 23:25. Do 3. setu jsme nastoupily ve stejné sestavě a konečně jsme prolomily smůlu. Set jsme těsně vyhrály 25:23. Ve 4. setu jsme začaly velmi špatně. Odešlo nám podání i příjem a soupeřky si brzy vybojovaly velký náskok. Za stavu 3:17 se do hry na středu zapojila Anežka. Tento set se nám nepovedlo otočit, a tak jsme ho odevzdaly soupeřkám v poměru 8:25.

Po 15 min. pauze nás čekaly soupeřky z Polné. V 1. setu jsme nastoupily: náhra - Terka, Simča, smeč - Eliška F. a Sára a střed – Áďa a Eliška J.. Holky zlepšily podání a po pěkných příjmech dokázaly i velmi slušně zaútočit. Tento set jsme vyhrály 25:11. V druhém setu jsme opět zamotaly se sestavou. Na náhru se vrátila Evča, Sára šla na střed a na smeči se představila Lucka. V této velmi mladé sestavě jsme si dokázaly vybojovat náskok 20:14. Omladily jsme ještě víc, místo Elišky šla na smeč Terka Mokričková. Holky se rvaly jako lvi, ale v dramatické koncovce nám set utekl 23:25. Ve 3. setu jsme se vrátily k základní sestavě. A set jsme vyhrály celkem hladce 25:8. Uspokojeny tímto výsledkem jsme nastoupily do 4. setu. V něm jsme přijaly hru soupeřek a to se nám málem vymstilo. Naštěstí se nám koncovka vydařila, výhra 25:22 byla naše.