Žákyně stále drží první příčku tabulky 19.10.2014 | Zápasy

Žákyně v neděli 19. října jely jako vedoucí tým tabulky do Třebíče k dalšímu turnaji krajského přeboru. Cílem bylo opět získat plný počet bodů a vedoucí příčku si upevnit.

V prvním utkání nás čekal největší soupeř, tým Nového Veselí. Nastoupili jsme v základní sestavě s Klárou a Kájou na nahrávce, na bloku hrála Verča a Bára, smečovaly Niki a Eliška. Minule jsme jej jasně přehráli, a to zejména díky výbornému podání. Tentokrát to bylo ale přesně obráceně. Jako tradičně jsme v třebíčské tělocvičně, kde je za kurtem velmi malý prostor, měli problémy s příjmem a soupeř toho dokázal dokonale využít. Od začátku 1. setu se nám nedařil příjem a soupeř si budoval náskok, který vzrostl až na propastných 8 bodů. Pak jsme se na příjmu zlepšili a přitlačili soupeře dobrým podáním a srovnali stav na 23:23. Pak jsme ale díky chybě na podání a na příjmu prohráli koncovku 24:26. Zkažená koncovka se na nás silně projevila a od začátku 2. setu jsme to nebyli my. Naše hra ztratila systém, soupeři stačilo dobře podávat a čekat na naše chyby, kterých bylo příliš mnoho a často naprosto zbytečných. Nedokázali jsme najít na soupeřovo podání zbraň, kupili chybu za chybou a ani střídání nevnesla do utkání změnu. Výsledkem byla porážka v setu poměrem 25:11 a první prohra v soutěži. Mnohem více než porážka však mrzela předvedená hra, kde ani zkušenější hráčky nedokázaly hru uklidnit a vyvarovat se nevynucených chyb.

Další utkání jsme již zvládli mnohem lépe, příležitost dostaly všechny hráčky, takže do utkání s Třebíčí i Náměští nastoupili také Terka, Áďa a Mája. Obě utkání jsme vyhráli 2:0 (Třebíč jsme porazili 25:13 a 25:23, Náměšť 25:8 a 25:20). Potěšitelné je zejména to, že jsme utkání zvládli i v sestavě s novými hráčkami, které zatím do utkání příliš nenastupovaly. Plusem je určitě také návrat kapitánky Romany, která hrála poprvé po měsíční pauze zaviněné nemocí. I přes 1 porážku stále jsme na prvním místě tabulky před Novým Veselím.

V dalších utkáních musíme zapracovat nejen na příjmu, ale také na psychické odolnosti a organizaci hry. Chyby nás nesmějí rozhodit a způsobit, že přestaneme hrát to, co umíme. Další turnaj proběhne 9. listopadu a v našem domácím prostředí, čehož bychom měli využít a předvést domácím divákům dobrý výkon.