Žákyně odehrály baráž v Pelhřimově 17.01.2016 | Zápasy

V neděli 17.1. jsme se staršími žákyněmi jeli na turnaj do Pelhřimova. Holky bojovaly o postup do skupiny o 5. - 8. místo.

Čekaly nás 3 zápasy. V prvním jsme se utkaly s Velkým Meziříčím, se kterým jsme v základní skupině 2x svedly vyrovnaný boj, ale vždy se šťastným koncem pro soupeře. To jsme dnes chtěly změnit. Bohužel rozjezdy zápasů máme hodně opatrné a hrajeme velmi bojácně. To se nám v dramatické koncovce 1. setu vymstilo a prohrály jsme ho 25:27. Druhý set jsme začaly o dost lépe. Z počátku jsme vedly, ale pak se to nějak „zlomilo“ a i tento set nám utekl v poměru 16:25.

Druhý zápas jsme hrály proti Havlíčkovu Brodu. Holky byly jako vyměněné. Hrály jako jeden tým a dokázaly, že volejbal hrát umí. Za stavu 18:16 v 1. setu si Soňa podvrkla kotník a musela ji střídat Terka Hájková, která na náhře ještě nikdy nehrála. Holky tato situace nakopla a přes malé problémy v 2. setu jsme toto utkání dovedly do vítězného konce v celkovém poměru 2:1 na sety.

Abychom postoupily do vyšší skupiny, potřebovaly jsme vyhrát poslední zápas. To se nám bohužel nepovedlo. První set ještě vypadal velmi slibně. Dařilo se nám na podání i na útoku. Set jsme vyhrály 25:20. To bylo ale z naší strany vše. V dalších setech nás zradilo podání (v tiebreaku jsme zkazily hned 7 podání za sebou), nedařilo se nám ani na příjmu a to ochromilo i náš útok. Zápas jsme nakonec prohrály 1:2.

Dnes se nám sice nepodařilo splnit náš cíl, ale s předvedeným výkonem jsem docela spokojená. Stále je co zlepšovat a tak hurá na trénink!!! Nyní musíme počkat, jak dopadne další rozlosování. A uvidíme, co bude dál…….