Žákyně doma vybojovaly 2 pětisetové bitvy 28.02.2016 | Zápasy

V neděli 28. února žákyně v domácím prostředí pořádaly turnaj krajského přeboru, kde se utkaly s týmy Polné a Havlíčkova Brodu. Komentář k utkáním napsala Martina Topinková.

Tak máme za sebou další turnaj se staršími žákyněmi. Dnes jsme hrály v domácím prostředí za velké divácké podpory.

V prvním zápase jsme se utkaly s holkami z Polné. Ty měly v družstvu oproti minulému turnaji 2 hráčky, které nastupují také v soutěži juniorek pod hlavičkou KTCM Vysočina.

Začaly jsme jako vždy pomalu a ospale a ejhle, po 40 min. jsme prohrávaly 2:0 na sety. V pauze jsme se domluvily, že musíme zlepšit zejména příjem a komunikaci na hřišti. To se nám ve 3. setu docela povedlo a vyhrály jsme ho 25:14. Vítězství jsme potvrdily i ve 4. setu a těšily jsme se na tiebreak. V tom nás ale nepodržela hlava, a tak jsme po tuhém boji prohrály 11:15.

Pak následovalo také pětisetové utkání mezi Polnou a Havlíčkovým Brodem (výhra Brodu 3:2). V této pauze jsme si mohly trochu odpočinout a namotivovat se na další zápas.

Do druhého zápasu jsme vstoupily o moc lépe než do zápasu prvního. Dobře jsme podávaly, po solidních příjmech jsme předváděly kvalitní útok a zlepšily jsme i hru v poli. Díky tomu jsme vyhrály poměrně snadno 25:11. To nás ale ukolébalo. Soupeř vystřídal a další dva sety se nám nepodařilo vyhrát. Ve 4. setu jsme zmobilizovaly všechny síly a pod heslem, že si dnes chceme zahrát, jsme set vybojovaly. Čekal nás další tiebreak. Do něj vstoupily soupeřky zkaženým podáním. To nás nakoplo a celkem snadno jsme vedly 8:2. Po změně stran jsme nepolevily a Eliška Janovská krásnou šňůrou na podání set dotáhla do vítězného konce.

Dnešní turnaj byl opravdu dlouhý. Hrály se 3 pětisetová utkání. Konec byl docela spravedlivý. Každý oddíl si odvezl zaslouženě jedno vítězství 3:2. Holky, pěkná práce!!!

Výsledky: Žďár n. S. - Poná 2:3 (16,19,-14,-16,-11), Žďár n. S. - Havlíčkův Brod 3:2 (11,-14,-17,19,2)

Děkujeme fanouškům a lavičce za podporu. A těšíme se na další domácí utkání!
Sestava: Eliška J., Eliška F., Áďa, Terka Háj., Terka Havl., Kája, Klárka J., Klárka S., Terka M., Sára, Anežka, Simča, Lucka