Žákyně absolvovaly poslední turnaj základní skupiny krajského přeboru 03.01.2016 | Zápasy

První víkend roku 2016 sehrály starší žákyně další turnaj, pro změnu opět v Třebíči. Soupeřkami nám dnes byly holky z Brtnice a domácí VK Třebíč.

V prvním zápase proti Brtnici jsme splnily to, co jsme musely. Holky udržely pozornost a dokázaly relativně snadno vyhrát 3:0. Do hry se více či méně zapojila všechna děvčata. A z toho mám velkou radost.

V druhém zápase to bylo opět nahoru dolů. Udělaly jsme zásadní změnu v sestavě a při neúčasti Klárky Jagošové šla na smeč Terka Havlíková a tradičně Eliška Flídrová. Náhru dost slušně obstaraly Soňa a Kája. Na středu bojovala Áďa a Eliška Janovská. Střídala tentokrát pouze Terka Hájková, a to podle potřeby kohokoliv. První set byl, jak máme ve zvyku, oťukávací a než jsme se probraly, byl konec. Do druhého setu holky vstoupily velmi dobře, celou dobu byly se soupeřkami v kontaktu a nakonec skvělým kolektivním výkonem urvaly koncovku ve svůj prospěch. Bohužel, kolektivní pojetí hry se ve třetím i čtvrtém setu vytratilo. Buď jsme hrály 3+3 v horším případě každá za sebe, a to k vítěznému konci nevedlo ani přes obrovskou podporu z lavičky. Holky fandily, co jim ruce, nohy a hlasivky stačily a nechyběla ani mexická vlna. Je škoda, že jsme z toho dnes nevytěžily víc než zisk 1 setu, soupeřky byly hratelné.

První část soutěže máme za sebou. Moc děkuji rodičům a svým asistentům za pomoc při dopravě na zápasy. A těším se na další spolupráci!!! :-)

Nyní nás 17. ledna čeká v Pelhřimově jednokolová baráž o skupinu o 5.-8. místo, ve které se kromě domácích utkáme s Velkým Meziříčím a Havlíčkovým Brodem. Týmy se utkají každý s každým a první dva postoupí do skupiny o celkové 5.-8. místo, třetí a čtvrtý tým absolvuje skupinu o celkové 9.-12. místo.