Žákyně 2 výhrami ukončily základní skupinu krajského přeboru 26.01.2014 | Zápasy

Žákyně v neděli 26. ledna pořádaly poslední turnaj základní skupiny krajského přeboru, když hostily týmy Nového Veselí, Třebíče a Jihlavy.

První utkání s Novým Veselím jako tradičně přineslo velmi vyrovnaný boj s dramatickou zápletkou. Do utkání jsme vstoupili poněkud nesoustředěně, řešili jsme spíše domácí prostředí a diváky, kteří se na nás přišli podívat. Měli jsme velké problémy na přihrávce, proto jsme si nedokázali dobře připravit útok a soupeř tak snadno získal 1. set výsledkem 25:15. Do 2. setu jsme již dokázali přihrát mnohem lépe, což se projevilo zlepšeným útokem, když se nám dařilo získávat body jak útokem z hlavního kůlu, tak i středem sítě. Pochvalu zaslouží obě blokařky (Míša a Gabča), které dokázali útočit nejen tvrdými smečemi, ale i chytrými zalívkami, na něž soupeř nenašel recept. Velmi se také zlepšila hra v poli a nasazení, dostali jsme se do tempa a hned to bylo znát i výsledkově. Celý set jsme si drželi 3-4 bodový náskok, který jsme ale v závěru setu několika chybami promarnili a soupeř snížil na rozdíl jediného bodu (23:22). Koncovku setu jsme ale zvládli na výbornou, když se zejména Verča, která vystřídala na smeči do té doby velmi dobře hrající Niki, ukázala jako hráčka pevných nervů a uhrála všechny důležité míče. 2. set byl náš poměrem 25:23 a šlo se jako tradičně na zkrácený rozhodující set. Do něj jsme vletěli naplno a vpřed nás hnali i diváci, kteří fantasticky povzbuzovali. Výborné podání, dobrý útok a obětavost v poli nám přinesly náskok 3 bodů, který jsme nejen udrželi, ale nakonec jej navýšili až na konečných 7 bodů. Poslední set jsme tedy vyhráli jasně 15:8 a celý zápas 2:1. Potvrdilo se, že v domácím prostředí umíme a Nové Veselí ve Žďáře letos nevyhrálo ani jednou.

Do utkání s Třebíčí nastoupila na smeči Romana, která předvedla velmi dobrý výkon. Výborně zejména podávala a získala z této herní činnosti několik přímých bodů. Do utkání poté nastoupila i Eliška a také Niki, byť na pro ni nezvyklé pozici blokařky. Všechny střídající hráčky zvládly utkání dobře, a tak jsme si mohli připsat další vítězství, tentokrát přesvědčivé, 2:0 po setech 25:16 a 25:15. Pozitivem určitě je, že jsme toto utkání se zdánlivě lehkým soupeřem nepodcenili, tak jako v minulosti, a hráli naplno.

V poslední utkání se potkala 2 neporažená družstva, my a suverén soutěže Jihlava. Chtěli jsme získat další skalp Jihlavy, jak se nám to povedlo minule v Třebíči, ale musíme objektivně uznat kvality soupeře, který je volejbalově i zkušenostně lepší než my. Přesto jsme s ním sehráli vyrovnanou partii, která se musela divákům líbit. Prostě se hrál dobrý volejbal plný dlouhých výměn, obětavých zákroků v poli a tvrdých útoků. V 1. setu si Jihlava vytvořila díky výbornému podání náskok 14:7, ale my jsme jim to oplatili stejnou mincí a dokázali stav srovnat na 14:14. Jihlavské hráčky si v rozhodujících chvílích opět dokázaly pomoci velmi dobrým podáním, což se ukázalo klíčové. Plusem je, že jsme se v obou setech dokázali dostat na 20, respektive 21 bodů a po celou dobu utkání jsme se soupeřem drželi krok.

V posledním turnaji základní části krajského přeboru jsme tedy získali 2 výhry a 5 bodů a s celkovým ziskem 34 bodů za 11 výher a 13 proher jsme obsadili konečné 3. místo v tabulce.

V další části sezony se nyní utkáme opět s Třebíčí a s týmy Humpolce a Polné. Nejprve 16. února jedeme do Humpolce, 23. února bude turnaj u nás, 2. března pak vyjedeme do Třebíče a 23. března ukončíme sezónu v Polné. Do 2. poloviny soutěže musíme ještě zlepšit komunikaci a pohyb v poli a také zvýšit jistotu na příjmu. Budeme také chtít dát mnohem větší prostor hráčkám, které dosud do utkání tolik nezasahovaly, aby mohly získat další volejbalové zkušenosti.