Žáci vybojovali bronzové medaile 22.03.2022 | Zápasy

Komentář k závěrečnému vystoupení žáků a k zisku 3. místa v krajském přeboru napsal trenér Petr Veselý.

V neděli 20.3. zajížděli žáci ke svému poslednímu turnaji v této sezoně do Velkého Meziříčí. O vítězi a druhém v pořadí už bylo prakticky rozhodnuto, a tak zbývalo rozluštit majitele bronzových medailí, buď Hrotovice nebo Žďár.
Bohužel z různých pochopitelných i zcela nepochopitelných absencí jelo bojovat „torzo“ družstva v počtu 7 hráčů ( 1 z toho úplně poprvé…).

V prvním utkání proti Havlíčkovu Brodu jsme začali velmi dobře, nebojácně a s minimem chyb a urvali 1. set (velmi důležitý pro konečné pořadí) ve svůj prospěch 25:23. Poté se ale naplno projevila výšková převaha a hlavně herní kvalita soupeře a další 2 sety vyhrál zcela zaslouženě soupeř.

Havlíčkův Brod – TJ Žďár nad Sázavou 2:1 (-23,15,7)

Do 2. utkání proti domácímu Velkému Meziříčí jsme nastoupili zbytečně ustrašeně a zcela zbytečně utkání prohráli - zcela jednoznačně. Možná pod tíhou „nestandartní“ sestavy, možná že proti nám hrál již jistý vítěz…

TJ Žďár nad Sázavou – Velmez - 0:2 (-18,-11)

Poslední utkání sezony tedy mělo určit majitele bronzových medailí. Nám stačil vyhrát 1 set, Hrotovicím by bronz zajistila výhra bez ztráty setu, tedy 2:0. Od začátku to byl boj o každý míč. I přes naše vedení 23:18 jsme set prohráli po sérii hrubých chyb 25:27. Bylo vidět, že nervy pracovaly na plné obrátky. I druhý set byl boj o každý míč a kluci dokázali zabojovat a zvládli koncovku 25:23 a tím jistotu bronzových medailí! Poslední set už nenašli morální a asi i fyzickou sílu a prohráli 3:15.

TJ Žďár nad Sázavou – Hrotovice - 1:2 (-25,23,-3)

Za tento turnaj musím kluky pochválit, že i přes problémy se sestavou (chyběli 4 hráči ze základu) bojovali a medaile si urvali pro sebe. Dalším pozitivem je, že se na hřiště poprvé dostal i Jakub a odvedl svou práci velmi slušně, ale hlavně získal další cenné zkušenosti (a hned i medaili).

Celkově hodnotím sezonu jako úspěšnou, ne z pohledu zisku bronzových medailí, ale hlavně z volejbalového posunu většiny hráčů (skoro polovina hráčů začínala před sezonou). Celkem slušně se podařilo zvládnout hru na 1 nahrávače a to i s „druhým“ nahrávačem. Kluci musí hlavně zapracovat na přístupu k trénování a přijmout to, že všechno, co si na tréninku uleví, tak se jim v zápase několikanásobně negativně vrátí, a že když trenér něco říká, tak má většinou pravdu…

Ještě musím poděkovat všem trenérům soupeřů za celou sezonu za naprostou korektnost a hlavně snahu hráče učit volejbal a posouvat je dál, což upřednostňují před „přehnanou snahou za lepším umístěním za každou cenu“ – výsledky s tím podle mě přijdou v dalších kategoriích.