Začátek druholigové sezóny se žďárským mužům povedl 07.10.2014 | Zápasy

V sobotu dne 4.10.2014 se opět rozběhl program druhé ligy ve volejbale mužů.

Družstvo TJ Žďáru nad Sázavou v ní zahajuje svojí třetí sezónu. V minulém roce obsadilo výborné druhé místo a letos oprávněně očekává, že na tento historicky největší úspěch žďárského mužského volejbalu naváže dalším kvalitním umístěním.

K prvnímu měření sil zavítal na žďárskou palubovku nováček soutěže, tým TJ Energetik Chvaletice. V prvním zápase se vyrovnaný první set stal kořistí dobře hrajících hostů, v dalších setech ovšem domácí částečně sklepali značnou nervozitu ze svých prstů a dokráčeli si pro první vítězství v poměru 3:1 (23:25, 25:17, 25:21, 25:19). Do druhého zápasu nastoupila zcela jiná sestava, když se představilo pět nových hráčů. Mezi nimi i dvě nové výrazné posily, mající za sebou extraligové a prvoligové zkušenosti, a to Jan Barák z Polné (extraliga Zlín) a Jiří Pátek z Přibyslavi (první a druhá liga Havlíčkův Brod). Soupeř ovšem ve druhém zápase od začátku dokazoval, že by si rád odvezl domů nějaký ten bod. Ve zcela vyrovnaných dvou prvních setech měl přece jen o něco navrch a žďárským hráčům se povedlo převážit misky vah na svou stranu až v samém závěru druhého setu, když zvrátili nepříznivý stav 22:24 a set urvali pro sebe. Od té doby už byli domácí výrazně lepší a přes poslední vzepětí hostů ve čtvrtém setu dotáhli zápas do vítězného konce s výsledkem 3:1 (20:25, 26:24, 25:12, 25:22). Zahajovací dvojutkání tedy skončilo pro domácí plným ziskem šesti bodů.

Výkon sice nebyl v některých fázích zápasů úplně optimální, ale volejbalovou kvalitu rozhodně měl. Výrazným plusem tohoto dvojzápasu bylo, že se povedlo obměnit sestavu tak, aby plné zápasové zatížení podstoupili všichni hráči. K povedenému začátku sezóny přispěl svým obětavým a srdnatým výkonem také soupeř, který dokázal, že mu nechybí smysl pro fair-play a vypořádal se i se závažnými zdravotními obtížemi v průběhu boje. Za obojí mu patří uznání a dík.

K příštímu zápasu zajíždí hráči Žďáru nadcházející víkend do České Třebové.