Začátek druholigové sezóny se žďárským mužům povedl 04.10.2016 | Zápasy

V sobotu dne 1.10.2016 družstvo TJ Žďáru nad Sázavou zahájilo svojí pátou sezónu druhé ligy ve volejbale mužů.

V minulém roce obsadilo v silné konkurenci čtvrté místo a letos oprávněně očekává, že na toto kvalitní umístění naváže dalším dobrým výsledkem. K prvnímu měření sil zavítal na žďárskou palubovku nováček soutěže, tým TJ Sokol Malá Skála, což je zástupce severočeského volejbalu a pro nás zcela neznámý soupeř. S přihlédnutím k nepříliš zářivému výkonu na posledním výkonnostním testu na turnaji ve Znojmě jsme k utkání přistoupili obezřetně a se vší odpovědností.

Od začátku prvního zápasu jsme udávali tempo a tón zápasu. Po snadno vyhraném prvním setu se ve druhém dějství odehrávala vyrovnaná partie až do blížící se koncovky, kterou jsme ovšem s přehledem zvládli. Třetí set byl obdobou prvního a tak jsme si v klidu dokráčeli pro první vítězství v poměru 3:0 (25:16, 25:21, 25:16).

Do druhého zápasu nastoupila v našem dresu stejná sestava jako v prvním zápase. Hosté udělali nějakou tu změnu, ale jejich výkonu to příliš neprospělo. Obraz hry byl ještě jednostrannější než v prvním zápase. Šanci předvést své umění dostali i ostatní střídající hráči, kteří v širokém počtu dvou borců téměř zaplnili čtverec pro rozcvičování. Za naprosté dominance jsme druhý zápas v klidu a s přehledem dotáhli do vítězného konce s výsledkem opět 3:0 (25:9, 25:17, 25:10).

Zahajovací dvojutkání tedy skončilo naším plným ziskem 6 bodů. Ve všech činnostech jsme nad soupeřem měli navrch. Je třeba ovšem podotknout, že hosté se ovšem v sobotu nepotkali s optimální formou, stálou hrozbu představoval pouze jeden hráč při útoku středem. Na naší straně skvěle fungovala především obrana na síti.

V příštím zápase přivítáme hned nadcházející víkend ve žďárské hale tým České Třebové, který v zahajovacím utkání překvapivě dvakrát bez ztráty setu porazil dlouholetý přední tým této soutěže, celek Hrotovic.