Muži z Prahy dovezli plný počet bodů! 09.11.2014 | Zápasy

Muži v sobotu 8.11.2014 zajížděli na horkou palubovku do Modřan.

Sokol Modřany – TJ Žďár nad Sázavou 1:3 (-22,-17,21,-22) a 1:3 (17,-19,-27,-21)

Věděli jsme z dosavadních výsledků soupeře, že nás nečeká snadná cesta k bodovému zisku, ale přesto jsme chtěli odvézt plný počet bodů. Až na dlouhodobě zraněného Ondřeje Ťupu a Jana Baráka, který finišuje ze stavbou domu před blížící se zimou, jsme byli kompletní. Trochu jsme měli obavy z místní malé sokolovny, ale nakonec nás přivítala velmi útulná volejbalová „aréna“, kde kromě pár centimetrů navíc za základní čárou nechybělo nic.

V prvním zápase se nám povedl vstup do zápasu a ihned od začátku jsme soupeře zatlačili kvalitním útokem a pevnou obranou na síti. Soupeř se ale postupně začal oklepávat a set dospěl do vyrovnané koncovky, kterou jsme dokázali vyhrát. Druhý set jsme pokračovali v nastoleném trendu a tvrdě útočily a dobře bránili. Soupeř se ale nevzdal a třetí set, ve kterém nám nefungovala obrana na 100% se stal jeho kořistí. Do čtvrtého setu jsme ale nastoupili s vůlí zápas ukončit a to se nám také díky zlepšené obraně a trpělivé hře v dramatické koncovce podařilo.

Do druhého utkání jsme nastoupili nesoustředěně a soupeř toho dokázal ihned využít a vyhrál první set poměrně jednoznačně. Do druhého setu už jsme ale nastoupili zcela koncetrovaní na hru a zlepšenou obranou jsme ho dotáhli do vítězného konce. Ve třetí setu jsme od začátku tahali za kratší konec a soupeř si postupně vybudoval až pětibodový náskok. V ten moment se ale ukázala síla našeho družstva a velkou bojovností jsme dotáhli set do dramatické koncovky a tu vyhráli 29:27! Přesto se ale soupeř nevzdal a bojoval až do konce. Čtvrtý set byl velmi vyrovnaný až do stavu 21:21, ale poté jsme zamkli prostor nad sítí a nekompromisní obranou nedovolili soupeři žádný bod!

Co říci závěrem: plný počet bodů, velmi kvalitní volejbalová podívaná, průměr 5 bloků na set, zatím nejlepší výkon v sezoně, vedení v tabulce o 9 bodů před druhým Dvorem Králové, s nímž se 15. 11. utkáme v domácím prostředí.