Z dlouhého výletu do Plzně vezou ženy 3 body 24.11.2019 | Zápasy

Komentář k utkání 2. ligy žen napsala nahravačka Karolína Sekničková.

V sobotu 23. 11. jsme vyrazily na dlouhou cestu do Plzně.

Před zápasem jsme si řekly, že soupeřky sice neznáme, ale nesmíme je podcenit, i když jsou v tabulce pod námi. V prvním setu se nám to ale nepodařilo. Dělaly jsme zbytečné chyby, a to jak na příjmu, tak v útoku. Soupeřky naopak začaly velmi zostra a první set skončil naší prohrou 17:25. Ve druhém setu se nám podařilo těchto chyb vyvarovat. Set byl velmi vyrovnaný až do koncovky, ve které jsme měly více štěstí my a vyhrály jsme těsným poměrem 26:24. Další dva sety se odvíjely velmi podobně jako ten druhý. Výměny byly vyrovnané a sety se vždy rozhodovaly až v koncovkách. I v tomto případě se nám v obou koncovkách dařilo více, než soupeřkám a sety skončily 25:22 a 25:23. První zápas jsme tedy vyhrály 3:1.

Před druhým zápasem jsme měly dlouhou pauzu, protože se na stejném hřišti hrál ještě krajský přebor žen, a tak jsme si mohly dostatečně odpočinout.

První set druhého zápasu vypadal velmi podobně jako v prvním zápase. Opět jsme dělaly zbytečné chyby a naše hra působila unaveně. Podobně jako v prvním zápase jsme tento set prohrály poměrem 21:25. Do druhého setu jsme ale zabraly a zlepšily jsme se ve všech herních činnostech, což se projevilo i na výsledku druhého setu, který jsme vyhrály 25:23. V dalších dvou setech jsme ale na tento výkon nedokázaly navázat a vrátily jsme se ke hře z prvního setu. Tyto sety skončily poměrem 23:25 a 18:25.

Z Plzně jsme si tedy odvezly 3 body a tím pádem jsme si i udržely 4. místo v tabulce.

Výsledek:
Volejbal Plzeň B - TJ Žďár nad Sázavou 1:3 (17,-24,-22,-23) a 3:1 (21,-23,23,18)