Vydařená generálka na kvalifikaci o 2. ligu v Hrotovicích 09.04.2011 | Zápasy

Hrotovice - Žďár 3:2 (23:25, 25:22, 25:19, 16:25, 15:13)

V sobotu 9. dubna jsme vyrazili na přípravný zápas do Hrotovic, abychom si ověřili naši výkonnost před blížící se kvalifikací o postup do 2. ligy. Hrotovice, které letos skončily na 2. místě právě ve 2. lize, jsou velmi silným týmem, který hraje volejbal založený na vynikajícím podání a velmi dobrém útoku, proto měl dokonale prověřit naši připravenost na kvalifikaci.

Bohužel ani sportovcům se nevyhýbají nemoci, takže naše plány byly poněkud narušeny onemocněním 3 hráčů (Ťupíka, Trojiho a Filipa), v důsledku čehož jsme na zápas odjeli pouze s 8 hráči, přičemž citelná byla zejména nepřítomnost obou našich úček.

Nastoupili jsme tedy v sestavě s Moukou na nahrávce, na bloku byl Hugo a Michal, smeče obstarávali Míra a Kadlík. Tuto sestavu doplňoval jako tradičně na liberu Peťa a na účko se netradičně dostal Číry. Na střídání byl ještě připraven na lavičce Chlády.

Věděli jsme, že si nemůžeme dovolit hrát na půl plynu, jak to stačilo v krajské soutěži, a tak jsme od začátku produkovali agresivní volejbal a snažili se soupeři nedarovat ani bod zadarmo. Nebývale se dařilo zejména Čírymu na účku, který nejen výborně útočil do všech děr v soupeřově obraně, ale také velmi dobře podával. Výsledkem toho byl získaný 1. set v poměru 25:23. Do 2. setu jsme vstoupili poněkud nekoncentrovaně, a proto jsme rychle prohrávali 10:3. Hru jsme sice postupně vyrovnali, ale už nestihli dohnat soupeřův náskok, proto jsme prohráli 22:25. Ve 3. setu se domácím dařilo velmi dobře servírovat a dotáhnout tento set k vítězství 19:25. Ve 4. setu jsme i my přitvrdili na podání, čímž jsme ztížili soupeřům přípravu útoku, a přesvědčivě jsme zvítězili 25:16. Poslední 5. set se rozhodoval až do posledních míčů a domácí si nakonec připsali vítězství v poměru 15:13 a celý zápas tak vyhráli 3:2.

S výsledkem a hlavně předvedenou hrou musíme být maximálně spokojeni, pokud uvážíme, že jsme postrádali oba naše hlavní bijce (všechna čest Čírymu, zastoupil je výborně) a že jsme hráli proti týmu, který jen na poměr setů nevyhrál 2. ligu. Výkon je určitě příslibem pro blížící se kvalifikaci, kde, pokud předvedeme stejný výkon jako proti Hrotovicím, máme určitě šanci uspět.