V sobotu 17.10. se podařilo něžné části Žďárské mašiny získat pouze 1 bod 18.10.2015 | Zápasy

V 9:00 ráno jsme zahájily třetí druholigový víkend zápasem na domácí půdě proti českobudějovickému družstvu Hlincovka.

První vyhraný set poměrem bodů 25:14 nás udržoval ve víře, že bychom mohly dosavadního lídra tabulky trošku potrápit a zápas po dobře odvedené „práci“ dovést do vítězného konce. Takto naladěné jsme vstoupily do druhého setu. Ten byl však již dosti vyrovnaný a po nezvládnutí koncovky byl stav zápasu 1:1. Tak jako první set byl v naší režii, třetí set už byl zcela v režii soupeřek a my svými chybami nedokázaly uhrát více jak 15 bodů. V dalším setu se po relativně jasném vedení z naší strany projevily slabiny týmové hry a lehce jsme ve chvilce ztratily šestibodový náskok. Pak jsme ale zabojovaly a za stavu 24:24 vítězně uhrály dva další body. Odhodlanost a přesvědčení, že nás vítězná koncovka „nakopla“ do tiebreaku, rychle zmizelo poté, co jsme soupeřkám dovolily uhrát prvních pět bodů bez jediné ztráty míče. Náskok se nám nepodařilo ve zkráceném 15bodovém setu stáhnout, natož soupeřky dohnat, a tak jsme „zaslouženě“ po špatně odvedené „práci“ prohrály 2:3.

Ačkoli jsme do druhého zápasu nastupovaly s vědomím, že víme, kde jsme dělaly chyby a že je odstraníme, nedokázaly jsme se ani v jednom setu dostat přes hranici 15 bodů. Špatný příjem, nedůsledná obrana v poli, mírné podání, to vše nás potrestalo jednoznačnou prohrou 0:3.

Zklamání bylo velké, tentokrát však hlavně z toho důvodu, že jsme nad sebou nechaly převládnout snad všechny možné negativní stránky ženského volejbalu a nedokázaly jsme zahrát volejbal, který umíme a na který nás trenéři pečlivě připravují. Nicméně oba zápasy pro nás byly obrovskou školou, která je pro nás nutná do dalších zápasů, abychom četnost chyb snížily a hrály druholigový volejbal tak, jak opravdu umíme hrát.