Straší žákyně dovezly z Pelhřimova 3 body 05.02.2017 | Zápasy

Starší žákyně z turnaje KP z Pelhřimova dovezly 3 body. Komentář k utkáním napsala smečařka Kája Pátková a trenérka Martina Topinková.

Komentář Káji:

Dne 5.2. jsme vyrazily směr Pelhřimov, změřit síly s domácím týmem a týmem Demlovka. První utkání s domácím Pelhřimovem pro nás neskončilo výhrou, jak jsme si představovaly a podlehly jsme ve dvou setech.

Druhé utkání vypadalo nadějněji, ale nakonec i s Demlovkou jsme podlehly 2:1. Třetí utkání také nebylo podle nás a zápas jsme prohrály. Ve čtvrtém zápase došlo ale ke změně. V time breaku porážíme tým hráček z Demlovky!

Podle mého názoru jsme nehrály vůbec špatně, ale samozřejmě myslím ,že máme na víc. Na některé okamžiky je radost se dívat, ale před některými by bylo zas potřeba radši zavřít oči. Máme ještě co zlepšovat. Třeba příjem a hlavně nadšení po vybojovaném míči. Snad se Lucky nadšení brzo přenese i na nás.

Komentář Martiny:

Je neděle 5.2. a máme za sebou další odehraný turnaj se staršími žákyněmi. Tentokrát jsme hrály s domácím Pelhřimovem a Demlovkou B. Přivezly jsme 3 body a po dlouhé době jsme si zaskákaly vítězné kolečko.

Po krátkém bloudění po Pelhřimově jsme nastoupily k 1. zápasu proti hráčkám z Pelhřimova. 1. set jsme se dostávaly do tempa. Hrály jsme ustrašeně a bohužel jsme vždy udělaly více chyb než soupeřky. Set skončil z našeho pohledu 20:25. V 2. setu jsme bojovaly, občas jsme i pozlobily nepříjemným podáním, ale ani to nevedlo ke šťastnému konci a byla tu prohra 19:25.

V 2. utkání proti nám nastoupily holky z Jihlavy. Ze začátku byl zápas docela vyrovnaný. Ale soupeřky si stále držely čtyřbodový náskok. Od stavu 14:17 se nám povedlo uhrát pouze 1 bod a set skončil 15:25. Do 2. setu jsme vsoupily lépe, holky z Demlovky nás neustále dotahovaly a to se jim nakonec nepovedlo. Tento set jsme vyhrály v poměru 25:15. A čekal nás taibreak. Bohužel náš vstup do setu byl tragický. První time byl za stavu 0:4, druhý za stavu 3:10. Ani střídání nepomohlo a náš ustrašený výkon byl korunován prohrou 8:15. Ale 1 bod byl na světě.

Třetí zápas skončil opět vítězstvím soupeřek 16:25 a 17:25. Naše hra byla poměrně slušná, ale chyby v rozhodujících fázích setu nám nedovolily vyhrát.

V posledním zápase jsme chtěly opět zvítězit. V 1. setu jsme hrály zodpovědně a obětavě. Výkon pozvedla svou obrovskou radostí z úspěšně uhraných míčů Lucka Krejčí, které se v této fázi velmi dařilo. Díky ní jsme vyhrály po pěkné hře 24:26. Druhý set se odehrával ve znamení zkažených podání. Bohužel ani velká snaha soupeřek nechat nás vyhrát nám nepomohla. 2. set urvala Demlovka 20:25. Ale do taibrejku jsme vstoupily lépe my. Bojovaly jsme o každý míč a celou dobu jsme šly vstříc vítězství 15:12. Celková výhra 2:1 a další 2 body.

Dnešní turnaj se mi líbil. Mohly jsme uhrát určitě víc bodů, ale radujeme se i ze 3. Ale největší radost mám z toho, že se do hry zapojilo všech 10 hráček a každá měla své pěkné chvilky. Dnes musím kromě Lucky vyzvednout i Anežku, která předvedla velmi sebejistý výkon a pozlobila soupeřky svým "tvrdým" podáním. A Káju, která útočila snad ze všeho, co na ni letělo, s velkou úspěšností.

Děkujeme tatínkům Nepejchalovi, Krejčímu a Ríšovi za dovoz a podporu v hale.