Starší žákyně začaly 3 výhrami 15.01.2017 | Zápasy

V neděli 15.1.2017 vyrazily starší žákyně do Jihlavy k prvním zápasům v letošním roce a nevedly si vůbec špatně. Komentář k utkáním napsala Martina Topinková.

Setkaly jsme se se soupeřkami, které jsme ještě neznaly. Poprvé jsme jely pouze v 7 lidech. Nemoc starších a únava z lyžáku u mladších mi nedovolila vzít víc lidí. Sestava: náhra – Terka, Topča, blok – Sára, Klára, smeč – Kája, Simča Nepejchalová a Lucka Krejčí.

V prvním zápase jsme hrály proti domácímu KTCM. Utkání jsme celkem snadno vyhrály, i když udržet pozornost nám dělalo občas problém. Ale první výhra za 3 body se počítá.

V druhém zápase jsme hrály proti Novému Veselí B (mladší žákyně). Díky naší nepozornosti, chybám na podání a hlavně na příjmu jsme nedokázaly soupeřky přehrát ani v jednom setu a prohrály jsme 0:2.

Ve 3. zápase to vypadalo, že holky chtějí potěšit soupeřky z KTCM a že jim odevzdají minimálně jeden set. Po nepříjemném tajmu se holky přece jenom kously a zápas dovedly do vítězného konce – 2:0.

Před 4. zápasem jsme si důrazně vysvětlily, že i když večer flámuju, musím na hřišti podat maximální výkon. Veselačky byly hratelné. V prvním setu jsme ještě prohrály. Ale v setu 2. i 3. jsme přitvrdily na podání, zpřesnily jsme příjem prvního míče na který jsme si volaly a hned jsme dokázaly otočit zápas. Vítězství 2:1 bylo na světě.

Vezeme domů 8 bodů, což se nám zatím ještě nikdy nepovedlo. Nebudu se zlobit, když to bude častější.