Starší žákyně vezou z Třebíče 3 body 20.10.2013 | Zápasy

V neděli 20. října se v Třebíči konal 2. turnaj krajského přeboru starších žákyň.

V 1. utkání jsme nastoupili proti Novému Veselí. V základní sestavě byla na nahrávce Klára s Aničkou, blokařky Gabča s Míšou a na smeči Bára a Lenka. Obě družstva se musela vypořádat s malým prostorem na podání, když na 1 straně byl za koncovou čárou 1 metr prostoru a na straně druhé dokonce jen cca 40 cm. Toto mám působilo problém nejen na podání, ale zejména na příjmu. První set jsme začali velmi dobře a celou dobu jsme si udržovali náskok 3-4 bodů. Za stavu 24:21 jsme měli setbol, ale díky několika chybám jsme nechali soupeře srovnat na 24:24 a nakonec v dramatické koncovce set ztratili v poměru 25:27. Ve 2. setu jsme se trápili na příjmu a nedokázali se zorientovat v prostoru hřiště, což vedlo k mnoha zkaženým příjmům a prohře 15:25.

Do 2. zápasu proti Třebíči jsme nastoupili se změnami v sestavě, Lenka vystřídala na bloku zraněnou Gabču a na smeč šla Verča. Zápas jsme po celou dobu drželi pevné v rukou, a tak základní sestava mohla být v průběhu zápasu vystřídána dalšími hráčkami, které si tak odbyly svoji premiéru v šestkovém volejbalu. Velmi pozitivní bylo, že i všechny nové hráčky si na hřišti vedly velmi dobře a dovedly zápas k vítězství po setech 25:12 a 25:21.

V posledním zápase nás čekalo družstvo Jihlavy, jasný favorit naší skupiny. Soupeř nás zatlačil údolí dobrým podáním, které nám neumožnilo připravit si útok, takže 1. set se stal jasnou záležitostí Jihlavy výsledkem 25:10. Ve 2.setu se situace opakovala, nedokázali jsme přihrát velmi kvalitní podání soupeře, takže jsme podlehli 25:19.

Po tomto turnaji nám patří 2. příčka tabulky, porážka od Nového Veselí způsobila, že se na nás tento tým dotáhl a je jen o 1 bod horší. Příští turnaj proběhne 3. listopadu v Jihlavě a určitě budeme chtít dovézt více bodů než nyní z Třebíče.