Starší žákyně v Jihlavě nebodovaly 22.01.2017 | Zápasy

V neděli 22.1. jsme odjely se staršími žákyněmi na další turnaj opět do Jihlavy, ale soupeřkami byly holky z Demlovky a Nové Veselí B. Komentář k utkáním napsala Martina Topinková.

Základní sestava opět zaznamenala změny. Protože Soňa Matýsková s volejbalem skončila, povolala jsem nahrávačky z ml. žákyň.

Do 1. setu proti domácí Demlovce nastoupily na náhře Terka a Evča, na středu Anetka a Klárka a na smeči Kája a Sára. Holky do zápasu nastoupily zodpovědně. Volaly si téměř na každý míč, velmi dobře přitahovaly první míče, dařilo se jim na útoku i na podání. Hrál se pěkný volejbal, který vedl k našemu vítězství 25:20. Šly jsme na druhou stranu, holky jsem pochválila a upozornila, že je třeba udržet to, jak hrajeme. Soustředit se na každý míč a hlavně si dobře přijmout první balon. Sestava zůstala. Začal set 2. Podání měly soupeřky a najednou jsme prohrávaly 0:8. Nevím, co se stalo, ale opět nic nefungovalo. Ani změny v sestavě nepomohly a set jsme prohrály 12:25. Stejně tragicky se odvíjel i tiebreak a prohra 4:15 byla docela rychlá.

V 2. zápase jsme trochu zamíchaly se sestavou. Na náhru šla Terka a Topča, na smeč Simča a Kája a na středu Aneta a Klára. Hra byla vyrovnaná, ale první set jsme stejně prohrály 20:25. V 2. setu na středu vystřídala Áňu Anežka a na smeči Simču Lucka Krejčí. Opět se hrál vyrovnaný volejbal, ale v koncovce byly šťastnější soupeřky a opět vyhrály, tentokrát 23:25. A my jsme měly další prohru 0:2.
V pauze jsme si vysvětlily pár věcí z postavení v poli zejména při mezihře. Opět jsme si zdůraznily, že musíme mít rychlé nohy. Že je třeba dávat podání a soustředit se na hru nejlépe celý zápas.

Z 2. zápasu proti Demlovce bych vyzvedla pouze snahu v koncovce 2. setu, který jsme prohrály těsně 24:26. Velká škoda, že holky nebojovaly takovým způsobem celý zápas.

O posledním zápase nemá cenu psát. Absolutní propadák. Snadné vítězství ml. žákyň Nového Veselí 2:0 po setech 11:25 a 12:25. Zkušené hráčky neunáší pocit zodpovědnosti a nováčkům chybí zkušenosti , které doufám brzy získají.

Shrnutí na závěr.
Po 1. setu 1. zápasu jsem zažila pocit štěstí, který mi bohužel nevydržel dlouho. Stále se trápíme s příjmem. Po jednom neúspěchu kupíme spousty dalších zbytečných chyb. Podání by mohlo být silnou zbraní, ale v zápasech je naše úspěšnost na podání tragická. Pokud holky pochválím, nepovzbudí je to. A stále mi u holek chybí chuť porvat se o každý bod a chuť po vítězství . Nevím, jak toto natrénovat nebo probudit. Tak snad příště, šanci na zisk bodů mít ještě letos budeme.