Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Starší žákyně úspěšně zahájily sezónu 28.09.2020 | Zápasy

Komentář z prvního turnaje napsala kapitánka Jolča Veselá a doplnila ho trenérka Martina Topinková.


Komentář Jolči:
V neděli 27.9. jsme vyrazily na první zápas do Štoků.

Do prvního zápasu s domácím družstvem jsme vstoupily odvážně, v prvním setu jsme šly do všech balonů naplno. Dokázaly jsme si dobře přijmout první balon a po přesné náhře zaútočit. Celý set byl vyrovnaný a soupeřky stále o pár míčů vedly. Po tajmu za stavu 18:21 jsme zabraly a v dramatické koncovce jsme vydřely výhru 25:22. Ve druhém setu jsme od začátku vedly. V průběhu jsme udělaly pár zbytečných chyb, ale i tak jsme tento set vyhrály 25:21.

V druhém zápase jsme hrály proti Třebíči. Do zápasu jsme nastoupily aktivně a soupeře jsme potrápily tvrdým podáním. Ve druhém setu jsme však polevily. Začalo to tím, že jsme zkazily za sebou pět podání a tím jsme soupeře pustily do hry. Přestaly jsme se hýbat a docházely jsme pozdě na balony. Myslely jsme si, že to půjde samo. Velký náskok soupeřek už jsme nedokázaly dokonce setu dohnat. Ve třetím setu jsme při losování získaly podání a soupeřky na začátku potrápily na příjmu. A proto jsme vyhrály i poslední set.

Komentář trenérky:
První turnaj jsme zvládly docela dobře. Z mého pohledu byl výkon trochu nervózní a svázaný, ale to je v prvních zápasech sezóny celkem normální. Na zápas jelo sice 10 hráček, ale pouze 8 jich bylo připravených do hry. Další doma léčily virózky.

Odehrály jsme 2 rozdílné zápasy. Proti domácím to bylo velmi vyrovnané utkání. V prvním setu jsme se z počátku přetahovaly o body. Pak nám soupeřky utekly až na stav 18:21. Vzaly jsme time a domluvily jsme se, že budeme hrát odvážně. A vyplatilo se. Dramatickou koncovku rozhodlo naše tvrdé podání a jistý útok. V druhém setu jsme byly od začátku lepší a bodově jsme měly výraznou převahu. Bohužel pak zaúřadoval pan rozhodčí a soupeřky nás dotáhly až na stav 21:19. Opět jsme vzaly time, holky se uklidnily a i druhý set vyhrály.

První set 2. zápasu byl celkem jasný. S přehledem jsme ho vyhrály 25:11. V druhém setu jsme ale udělaly spoustu chyb zejména na podání a to asi rozhodlo. Rychle jsme prohrávaly 4:7. Přestaly jsme se hýbat a chyby se postupně kupily. Druhý time jsme braly za stavu 13:20. Sice jsme ještě zabojovaly a skóre stáhly, ale obrat jsme už nezvládly. Set jsme prohrály těsně 23:25. Třetí set jsme už měly pevně ve svých rukách.

Žďár nad Sázavou - Štoky 2:0 ( 25:22, 25:21)
Žďár nad Sázavou _ Třebíč 2:1 (25:11, 23:25, 15:5)

Příští týden, pokud to situace dovolí, vyrazíme do Bedřichova. Držte nám palce!! :)Fotky k článku 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2020 / HTML 4.01 and CSS valid