Starší žákyně si na úvod sezony dosyta užily tiebreaků 02.10.2016 | Zápasy

V neděli 2.10. vyrazily starší žákyně na svůj první letošní turnaj do Jihlavy.

Tým prošel velkou obměnou. Do kadetek odešly „staré“hráčky Terka Havlíková, Eliška Flídrová a Klárka Jagošová a Áďa Švomová reprezentuje konkurenční tým. A tak vzniklo nové družstvo a my jsme netrpělivě čekali, co holky předvedou.

V prvním zápase proti Jihlavě nastoupily ve složení – náhra Terka a Soňa, smeč Kája a Sára a blok Eliška a Anetka. Do zápasu jsme vstoupily vcelku dobře, dlouho jsme se držely soupeře, ale v koncovce nám odskočil a vyhrál set 25:16. Druhý set byl daleko dramatičtější. Body se přelévaly z jedné strany na druhou. Bohužel v koncovce byly šťastnější soupeřky a vyhrály 28:26. Ale spokojenost po zápase byla. Chybí nám herní zkušenost, ale pokud se nám daří na podání a na příjmu,je to pěkná podívaná.

V druhém zápase nás čekala houževnatá děvčata z Přibyslavi. Na smeči nastoupila místo nemocné Káji Klárka. První set byl v naší režii, dobře jsme podávaly i přijímaly. Dařilo se nám i na síti nejenom v útoku, ale i na bloku. Set jsme vyhrály 25:19. Uspokojení nás srazilo na kolena a v druhém setu bylo všechno jinak. Lépe servírující soupeř nás přehrál 25:19. Do 3. setu se vrátila Kája, ale ani to nepomohlo. Prohrály jsme ho těsně 16:18.

V pauze si mohly holky promyslet strategii do dalších zápasů a nabudit se na vítěznou vlnu. To se nám povedlo jen z části. V každém dalším zápase jsme vyhrály první set, ale další dva jsme vždy přenechaly soupeřkám.

Dnes jsme dovezly 3 body, kterých si cením, ale dalo se urvat daleko víc. Němé princezny to ale nedokážou. Doufám, že se v dalších zápasech rozmluvíme, budeme si více věřit a dovezeme tak víc bodů. Zapracujeme na tréninku a určitě to půjde!!!!