Starší žakyně se vezou na vítězné vlně 03.11.2019 | Zápasy

Dnešní komentář sepsala smečařka Zuzka Deyssigová a upřesnila ho trenérka Martina Topinková.

Komentář Zuzky:

Turnaj starších žákyň 3.11. byl velmi napínavý. První zápas jsme hrály se Sokolem Havlíčkův Brod a vyhrály jsme oba sety. Druhý zápas jsme hrály s Červenou Řečicí. První set jsme vyhrály a v druhém setu se nám moc nedařilo a dopadl velmi těsně, ale nakonec jsme ho vyhráli 24:26.

Sestava:
náhra - Simča a Kristínka Sošková, blok - Kristýnka Seidlerka, Anička, Anetka, smeč - Zuzka Limlová, Deyssi, Jolča, účko - Bára a Verča

Žďár nad Sázavou - Sokol HB 2:0 (25:19, 25:22)
Žďár nad Sázavou - Červená Řečice 2:0 (25:20, 26:24)

Komentář trenérky:

Dnes jsme odehrály dvě odlišná utkání. V prvním zápase proti Sokolu HB se hrál docela volejbal. I přes velmi opatrný a ustrašený úvod jsme si držely standard ve všech herních činnostech. Do občas tvrdého útoku se zapojily všechny hráčky na hřišti. Rvaly jsme se o každý míč a nenechaly jsme nic spadnout zadarmo na zem. Vítezství 2:0 jsme si opravdu zasloužily.

Bohužel druhý zápas nebyl vůbec dobrý. Jediné pozitivní bylo, že jsme ho dokázaly vyhrát. Soupeřky nás trápily svým "stylem" hry oba sety. Nedařilo se nám přijmout celkem nepříjemné podání protihráček, míče zadarmo jsme nahravačkám cpaly na síť,a tak jsme dávaly šanci Řečickým volejbalistkám přehazovat míče zpět na naší polovinu. K útokům jsme se dostávaly pouze občas, a tak byl zápas dramatičtější, než jsme předpokládaly. Výhra byla nakonec tvrdě vydřená a já mám spoustu námětů na pondělní trénink :(

Resume:
Žákyně dnes odehrály dvě různá utkání. Obě dokázaly vyhrát bez ztráty setu. Naše hra záleží vždy na kvalitách soupeřek. Pokud soupeřky hrají volejbal, zvládáme slušně všechny herní činnosti. Pokud ale soupeřky odráží míče přes a hrají minimálně nestandardně, nejsme schopné udržet pozornost a svůj styl hry. Doufám, že v příštím turnaji dokážeme opět vyhrát a udržet tak 2. příčku v tabulce. To se ukáže už příští týden, kdy budeme o body bojovat v Hrotovicích.