Starší žákyně pořádaly domácí turnaj krajského přeboru 18.10.2016 | Zápasy

První letošní turnaj starších žákyň pořádaný v domácí prostředí se konal v neděli 16.10. na Palachovce. Komentář k utkání starších žákyň napsala Sára Hradová a trenérskými postřehy doplnila Martina Topinková.

Komentář Sáry:

V neděli 16. 10. 2016 si starší žákyně zahrály v domácím prostředí mistrovská utkání s týmy Bedřichov a Nové Veselí. S oběma týmy jsme sehrály po dvou zápasech. Všechna čtyři utkání jsme prohráli 2:0 na sety. Utkání však nebylatak jednoznačná, jak vypadá výsledek, bodové rozdíly v jednotlivých setech byly minimální. Od prvního utkání, které dopadlo nejhůře se nám postupně dařilo hru zlepšovat. Věříme, že příštími utkáními, která sehrajeme 6. 11. 2016 v Třebíči své příznivce potěšíme více.

Komentář trenérky:

První letošní turnaj starších žákyň pořádaný v domácí prostředí pro nás nezačal vůbec dobře. Soňa dorazila včas, ale bez bot, a tak musela doběhnout maminka. Terka Hájková pozdě a byla zraněná. Soupeřky z Bedřichova přijely těsně před 9. h a nás to rozhodilo víc než je. V prvním zápase jsme byly úplně marné. Nezahrály jsme vůbec nic a tak jsme rychle prohrály 2:0 po setech 8:25 a 10:25.

Po pauze jsme nastoupily proti Novému Veselí. Tentokrát jsme začaly o mnoho lépe. Dařilo se nám na podání a pokud jsme přijmuly míč od soupeřek, dobře jsme útočily. To nám vydrželo bohužel vždy pouze půl setu, proto jsme i toto utkání prohrály 2:0, kdy jsme uhrály v každém setu pouze 12, respektive 14 bodů.

Bez pauzy následovalo 2. utkání proti Bedřichovu. Ani tentokrát jsme nezačaly špatně. Z počátku jsme držely krok se soupeřkami, ale ani jeden set se nám nepovedl strhnout na naši stranu. Následovala opět porážka 2:0 - body 18:25 a 15:25.

A další pauza. Ta vedla k uspání hráček obou týmů. Proto 2. utkání proti Novému Veselí bylo utrpením pro obě družstva a i pro diváky. Hra neměla spád, zásadní chyby byly na obou stranách. My jsme z toho ale nevytěžily nic. Ani v posledním utkání jsme po setech 10:25 a 21:25 neurvaly žádný bod.

Opět můžu říct, že je škoda, že jsme nic neuhrály. Body se daly získat v každém ze zápasů. Výhra je pro nás zatím zakletá. Oba soupeři byli hratelní. Snad si s dalšími zápasy začneme více věřit a v nových dresech se nám podaří toto prokletí zlomit.

Dík Sáře za článek i za předvedený výkon. Jako zastupující kapitánka si zaslouží velkou pochvalu.

Sestava: náhra- Soňa a Topča, smeč - Sára, Kája, Klára, Simča Nepejchalová, blok - Eliška, Anet a Radka
Věrné zapisovatelky: Johy, Ella, Evička, Terka
Fanynky: Lucka a skoro všechny maminky a dva tatínci