Starší žákyně doma získaly 3 body 22.10.2017 | Zápasy

První turnaj starší žákyně odehrály na domácí půdě v neděli 22.10. Komentář napsala trenérka Martina Topinková.

U starších žákyň je ve skupině 5 družstev. Letos hrají opět turnajově, kdy se utkají vždy 4 družstva na dva vítězné sety a páté družstvo odpočívá. Tentokrát do Žďáru přijelo Nové Veselí, Havlíčkův Brod a Polná.

Do prvního zápasu nastoupila na náhře Simča, na účku Radka, na bloku Anežka a Anetka a na smeči Sára a Ella. Holky byly z počátku trochu nervózní. Hrál se docela slušný volejbal, kdy jsme bohužel vždy udělaly více chyb než soupeř. Tentokrát byl pro nás největší problém složit míč do hřiště. V závěrech setů došlo i na střídání a do hry se tak dostala i Lucka Krejčí, Evča a malá Mokrajda, která zaslouží velkou pochvalu. Výsledek je sice jednoznačný, vítězství soupeře 2:0 po setech 25:12 a 25:15, ale volejbalové to bylo.

Po dvou zápasové pauze jsme nastoupily proti Havlíčkovu Brodu. Trochu jsme zahýbaly se sestavou a na smeč šla místo Sáry Klárka. Tah to nebyl špatný, Klárčiny útoky z kůlu dělaly soupeřkám problém. Postupně se začalo dařit skládat míče i Radce na účku a i obě středové hráčky podaly solidní výkon zejména na bloku. I v tomto zápase dostaly šanci Evka, Terka a Lucka Krejčí. Bohužel zápas opět skončil naší prohrou 2:0 po setech 25:8 a 25:17, ale opět si myslím, že výsledek vypadá hůř než předvedená hra.

V posledním zápase nás čekaly holky z Polné. Tyto soupeřky jsme musely porazit. Z počátku jsem se bála, aby holky Poleňačky nepodcenily a nepřijaly jejich styl hry. Ale holky přistoupily ke hře zodpovědně a nic neponechaly náhodě. V prvním setu postupně dostaly šanci hrát i Evča a Lucka Krejčí. V druhém setu nastoupila na účku Sára a i jí se tam docela dařilo. Set se pro nás opět vyvíjel dobře a tak se zapojila i Lucka Kalinová a Věrka. Povinné vítězství 2:0 máme v kapse po setech 25:9 a 25:12.

Jsem ráda, že se mi dnes sešlo 12 hráček, které chtěly hrát a že se do hry mohly zapojit i holky z lavičky. Doufám, že už se dočkám doby, kdy se nám povede slušný volejbalový výkon proměnit ve vítězství. K tomu by stačila vždy jedna hráčka (jakákoliv), která by v krizi dokázala složit balón. Snad se už brzy někdo najde!!! ;-)