Starší žáci vybojovali v Brodě 2 vítězství 06.01.2019 | Zápasy

Na prvním turnaji v novém roce vybojovali starší žáci 2 vítězství.

V neděli 6.ledna se starší žáci vydali na turnaj do Havlíčkova Brodu. Ze tří utkání dvakrát zvítězili a upevnili si tak třetí příčku v soutěži.

ZR - Velké Meziříčí 2:0 (20, 16)
První utkání jsme zvládli především díky dobrému podání. Po celé dva sety jsme si udržovali náskok a dokázali jsme utkání dovést do vítězného konce. Především ve chvílích, kdy jsme přesně zpracovávali míče zadarmo a mohli útočit, jsme svůj náskok navyšovali a do hry se mohli dostat i kluci ze střídačky.

ZR - Havlíčkův Brod 0:2 (-23, -20)
Ve druhém utkání byl naším soupeřem tým domácích. Po minulých zkušenostech, kdy nás soupeř rozstřílel především na podání, jsme do zápasu vstoupili s tím, že budeme pečliví na přihrávce. To se nám dařilo, k tomu jsme přidali spolehlivé podání a několik útoků. Bohužel v koncovce setu se ukázalo, že ještě nejsme natolik zkušený tým a nemáme ve svém středu lídra, který by to vzal na sebe. Naopak jsme předvedli několik školáckých chyb a prohráli jsme 23:25. Podobný scénář se opakoval i ve druhém setu, Soupeř si v koncovce opět nedovolil, na rozdíl od nás, výrazněji chybovat a zaslouženě vyhrál.

ZR - Pelhřimov 2:0 (12, 19)
V posledním utkání jsme se utkali s Pelhřimovem. I přes změny v sestavě jsme oba sety v pohodě zvládli a bez větších problémů zvítězili.

Jsem rád, že jsme dnes zvládli bez větších obtíží utkání s Velkým Meziříčím a Pelhřimovem. Koncovky zápasu s Havlíčkovým Brodem ukázaly, že ještě nejsme dost vyhraní. V důležitých chvílích uděláme o jednu nebo dvě chyby navíc oproti soupeři, což nás stojí vítězství. Roli v tom jistě hraje nervozita, ale občas i jakási nepozornost, protože chyby, které nás dnes stály vítězství nevznikly díky dobré hře soupeře. Špatně přihrajeme míč zadarmo, zkazíme podání nebo se nedomluvíme a srazíme se u míče.

Sestava: A. Pavlík, M. Pavlík, T. Hansl, T. Jeřábek, J. Hromádka, P. Švoma, F. Němec, J. Šebesta, T. Veselý

Další turnaj odehrajeme 27.ledna v Pelhřimově.