Starší žáci skončili v rozřazovacím turnaji na 3. místě 04.10.2015 | Zápasy

Starší žáci zahájili sezonu na rozřazovacím turnaji ve Velkém Meziříčí. V konkurenci šesti týmu si nevedli špatně a nakonec obsadili 3. místo, což jim zaručuje místo ve skupině, kde se bude bojovat o první místo až třetí místo.

V prvním zápase jsme se utkali s týmem Jihlavy, pozdějším vítězem. Jihlava v utkání jasně dominovala a zcela zaslouženě vyhrála 2:0. Po úvodní facce nás čekal soupeř z Hrotovic. V úvodu jsme působili zakřiknutým dojmem, ale naše větší volejbalovost nakonec převážila a díky slušnému podání jsme zvítězili 2:0. Třetí zápas jsme narazili na Havlíčkův Brod. Kluci z Brodu hrají soutěž prvním rokem a sbírají svoje první zkušenosti a především díky dobrému podání jsme bez problémů vyhráli 2:0. Ve čtvrtém utkání jsme změřili síly s týmem KCTM Vysočina. I v tomto utkání jsme především díky podání dokráčeli k vítězství 2:0. V posledním zápase jsme si to rozdali s kluky z Velkého Meziříčí o druhé místo. Bohužel v prvním setu jsme spíš bojovali sami se sebou a prohráli jsme. Druhý set byl mnohem lepší, v poměrně vyrovnané koncovce jsme však na soupeře nestačili a prohráli 2:0.

Opět se ukázalo, o čem je mládežnický volejbal. Podání a chybovost. Pokud jsme se mohli opřít o kvalitní podání a vyvarovali jsme se chybám, hráli jsme vyrovnaně i s Jihlavou a Velkým Meziříčím. Na druhou stranu, pokud se nám nedařilo a chybovali jsme, trápili jsme se i se soupeři, které bychom měli jasně přehrát. Turnaj nám ukázal, na čem musíme zapracovat. Určitě je to postavení v poli, přebíhání hráčů nebo hra na síti. Celkový dojem je však určitě pozitivní. Věřím, že s větší zkušeností a sehraností budeme bojovat o příčky nejvyšší.

ZR – Jihlava 0:2
ZR – Hrotovice 2:0
ZR – Havlíčkův Brod 2:0
ZR – KCTM Vysočina 2:0
ZR – Velké Meziříčí 0:2

Sestava: Radek Pohanka, Luboš Augustin, Kuba Humlíček, Honza Bartoň, Michal Vago, Ondra Švoma, David Havlíček, Tomáš Němec, Pepa Topinka, Dan Lojek