Předposlední zápas žďárských mužů letošního roku 19.12.2023 | Zápasy

Dne 16. prosince 2023 jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili poměřit své síly do Chocně.

Do prvního zápasu jsme šli s chutí a odhodláním nechat na palubovce vše. Bojovnou hrou a chybami soupeře na podání jsme se v prvním setu dostali do vyrovnané koncovky, i přestože bylo skóre zpočátku pro náš prospěch, nedokázali jsme tuto šanci proměnit a podlehli jsme v prvním setu 25:27. Ve zbytku utkání bylo znát změnění chybovosti soupeře na podání, a tak se utkání chýlilo k obdobnému průběhu jako v zápasech předešlých, kdy se zbytečnými chybami dostáváme do pozice slabšího celku a snažíme se soupeře bodově dotahovat namísto toho, abychom se dostávaly do vyrovnaných koncovek pomocí konzistentní a bezchybné hry. Co se samotné hry týče, největší problém nám dělali především kvalitní útoky obou soupeřových blokařů, kteří skládali balóny na naši polovinu z vysoké výšky. Na druhou stranu jsme nehráli špatný volejbal, ale naše chyby nás stojí cenné body jak ve skóre, tak následně i po psychické stránce.
Po krátké pauze jsme nastoupili s čistou hlavou do druhého zápasu, ve kterém se nám podařilo překvapit soupeře a ukořistit první set. Z velké části se to podařilo především vzájemným hecováním a vyvarováním se zbytečných chyb. Ve druhém setu se opět soupeř herně zvedl a my jsme s ním nedokázali udržet krok. Zbylé dva sety skončili výrazným rozdílem ve prospěch soupeře.
Velké poděkování si zaslouží střídačka za velké podporování a hnaní týmu kupředu.