Poslední turnaj KP U16 žákyním posun v tabulce nepřinesl 12.03.2024 | Zápasy

Stručný komentář dnes napsala trenérka Martina Topinková

V neděli 10. března jsme uspořádali poslední kolo 2. části KP U16 v ZŠ Palachova. Na turnaj dorazily Štoky, Demlovka a Třebíč A. My jsme se museli pro nemoc obejít bez nahrávačky Verči a blokařky Valentíny. I přes to jsme chtěli předvést před domácím publikem co nejlepší volejbal. A to se nám celkem povedlo, ale......

Naše první soupeřky byly holky z Třebíče. S nimi jsme se měli "porvat" o konečné 6. místo.
Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře, slušně jsme podávali a brzy jsme soupeřkám odskočili na 10:4. Ani první time soupeřek nic nezměnil, stále jsme měli více ze hry, a tak za stavu 16:7 následoval druhý time Třebíče. Blížila se koncovka setu a holky se asi zalekly, že bysme mohli vyhrát. Naštěstí jsme měli opravdu velký náskok, který jsme uhájili a první set tak vyhráli 25:21. A přišel set druhý, který vypadal přesně obráceně. Náskok si vytvořily soupeřky, který si už nenechaly sebrat. Ani vstup do tiebreaku se nám nepovedl. Rychle jsme prohrávali 1:4. V průběhu se nám ještě podařilo soupeřky dotáhnout na rozdíl jediného bodu 9:10, ale koncovka opět patřila holkám z Třebíče. Zápas to byl pěkný a o to víc prohra mrzí.
TJ ZR - VK Třebíč 1:2 (-21,17,10)

V druhém zápase jsme se utkali s lídrem tabulky Demlovkou. V prvním setu jsme s hráčkami Jihlavy celkem drželi krok a prohráli jen 19:25. V druhém setu to ale začalo vypadat, že už hrát nechceme. V poli jsme se nepohnuli, přestali jsme spolu mluvit a tak jsme kupili jednu chybu za druhou. Konečný výsledek 12:25 mluví za vše.
TJ ZR - ŠSK Demlova Jihlava 0:2 (19,12)

Poslední zápas jsme sehráli proti volejbalistkám ze Štoků, ty figurují v tabulce na 3. místě. První set byl od začátku celkem vyrovnaný, bohužel v půlce nám soupeřky odskočily až na rozdíl osmi bodů 10:18. Podařilo se nám ještě zabojovat a donutili jsme trenéra vybrat oba oddechové časy. To ale bylo vše a přišla další prohra, tentokrát 20:25. Druhý set byl opět méně povedený. Tak i tento zápas skončil 0:2 na sety.
TJ ZR - TJ Sokol Štoky 0:2 (20,16)

Tímto je pro letošní sezónu krajský přebor ukončen. Umístili jsme se na konečném 7. místě, což je z celkového počtu 16 týmů úspěch.

Tento týden ještě zakončíme turnajem ČP opět v domácím prostředí. Věřím, že si přijdete užít volejbal s námi a že holkám zafandíte :)