Nepovedený začátek kvalifikace mužů 06.04.2015 | Zápasy

V sobotu 4.4. zajížděli volejbalisté ze Žďáru nad Sázavou k prvnímu kvalifikačnímu zápasu o postup do 1. ligy do dalekých Domažlic.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (20,23,23)

Žďár odjel v této sestavě – náhra Moučka J., smeč Podhrázký D. a Pátek J., blok Hübl M. a Maša M., universal Barák J., libero Kadlec P. Na střídání byli připraveni blokař Chládek T. a blokař/universál Trojánek J. Už od začátku jsme věděli, že absence Ondrů Kadlece a Trojánka bude znát a bohužel i Pátek J. nastoupil ne zcela zdráv.

Průběh utkání byl od začátku vyrovnaný, ale domácí hnáni skvělým publikem postupně přidávali body na svoji stranu. Než se hosté rozkoukali v domažlické hale, byl první set u konce výhrou domácích poměrem 25:20.

Žďárští hráči ale dál bojovali a rozhodně nevypustili žádný míč. Žádné družstvo v průběhu 2.setu neodskočilo na víc než 2 body. Žďárští bohužel nedokázali udělat větší bodovou šňůru a neustále dotahovali mírné vedení domácích, kteří si pohlídali i koncovku a poměrem 25:23 zvítězili ve 2. setu.
Do 3. setu nastoupili Žďárští hráči s tím, že pokud nechtějí prohrát tak musí hrát na hranici rizika. Stav se opět přeléval na obě strany, aniž by jeden ze soupeřů odskočil na více bodů až do stavu 7:7. Poté několika chybami na útoku hosté povolili domácím odskočit na stav 15:11. Žďárští hráči ale souboj nevzdali a bojovností a zlepšenou hrou v obraně dokázali srovnat na 18:18. To domácí hráče trochu rozhodilo a Žďár dokázal odskočit na 20:22. Bohužel to byla ale labutí píseň týmu z Vysočiny. Dvěma chybami na útoku dovolili domácím hráčům srovnat na 22:22 a nezvládnutou koncovkou prohrát 3. set 25:23 a tím celý zápas 3:0.

Vstup do kvalifikace nevyšel podle představ. I když jsme nenastoupili kompletní, dali se nějaké body z Domažlic odvézt. Výkon prostě nebyl optimální a bojovnost, která se nedá hráčům upřít, tentokrát nestačila. Za zmínku stojí určitě sedmý hráč Domažlic, a to domácí publikum, které celý zápas domácí borce hnalo dopředu opravdovým fanděním.

Příští sobotu 11.4. zajíždí družstvo Žďáru na palubovku MFF Praha a bude nutné už nějaký bod urvat. Hned v neděli 12.4 je na pořadu odveta s MFF Praha, a to ve Žďáru v domácí hale na Bouchalkách od 17:00 hod. Tímto bych chtěl všechny příznivce pozvat na kvalitní volejbalovou podívanou. Doufám, že žďárští příznivci přijdou podpořit domácí hráče v těchto náročných utkáních!