Nečekaný zisk dalšího setu béčka mužů s lídrem soutěže 08.02.2017 | Zápasy

V sobotu 4. února muži B přivítali na domácí palubovce vedoucí tým soutěže Pelhřimov. Komentář k utkání napsal kapitán týmu Vojta Drahoš.

S tímto soupeřem jsme na podzim prohráli hladce dvakrát 3:0 a i proto naše očekávání od tohoto dvojzápasu nebyla příliš vysoká.

První set se nesl v duchu papírových předpokladů, a ač se nám dařilo poměrně slušně přihrávat a díky tomu i útočit, soupeř nakonec získal prvního set v poměru 25:17. Do druhého setu jsme nastoupili s velkou chutí, dařil se příjem, blok i útok. Zlepšil se i náš servis, který byl příčinou nezdaru prvního setu. Po několika úspěšných blocích se nám podařilo před koncovkou jít do vedení a dovést tak set ke zdárnému konci v poměru 25:19. V tuto chvíli byly šance zcela vyrovnané. Pelhřimov byl zaskočen, že ztratil set s posledním týmem soutěže a my zdravě nabuzeni, že můžeme hrát s každým. Nicméně psychickou pohodu se nám bohužel zužitkovat nepodařilo a zbylé sety se už nepovedlo klást výraznější odpor. Třetí set jsme ztratili v poměru 25:14 a čtvrtý 25:8.

Sestava
náhra: D. Pavlík, smeč: V. Drahoš, D. Škarka, blok: J. Gregor, A. Peňáz, univerzál: O. Adam, libero: P. Šimek

Do druhého zápasu jsme nastoupili s obměněnou sestavou, prostor dostali hráči, kteří v prvním zápase seděli, ale na našem výkonu to nebylo nijak znát, znovu se dařilo slušně přihrávat a díky tomu i útočit. Značné nepříjemnosti soupeři působil i náš servis podpořen výborně organizovanou clonou. Bohužel se znovu ukázala zkušenost hostujícího týmu, kdy si soustředěným výkonem dokráčel pro výhru 3:0 (25-14, 25-22, 25-18).

Sestava
náhra: Z. Kalina, smeč: V. Drahoš (střídal L. Gregor), D. Škarka, blok: J. Duda, A. Peňáz, univerzál: O. Adam, libero: P. Šimek

Z pozice kapitána bych chtěl pochválit všechny spoluhráče za týmový výkon. Po celou dobu zápasu byla ze všech cítit chuť hrát a bojovat jeden za druhého.