Mužské áčko v domácím zápase podzimu neuspělo - Česká Lípa má plný počet bodů... 10.12.2019 | Zápasy

Komentář k sobotním zápasům mužů napsal trenér Petr Podhrázký

V sobotu 7.12.2019 jsme v domácím prostředí hostil lídra soutěže Českou Lípu. Jelikož tým že severu Čech suverénně vévodí letošní tabulce, mělo se jednat o herní vyvrcholení podzimní části sezóny, a to jak divácky, tak v našem podání i herně. Bohužel jsme potvrdili špatné rozpoložení z minulého víkendu, kdy jsme v Brně nebodovali a navíc herně vůbec nepřesvědčili. Zopakovali jsme téměř do puntíku neslaný nemastný výkon, bylo to tentokrát jen o něco lepší a to na soupeře kalibru České Lípy nemohlo stačit. Největší rozdíl mezi námi a hosty byl opět na útoku. Hosté se téměř nemýlíli, což se nedá říci o nás. Jinak se v průběhu obou zápasů opětovně potvrdilo, po kolikáté už..., že kdo dnes dobře servíruje, tak má navrch. Hosté nás po oba dva zápasy docela tlačili a my jsme se servisem docela prali. Výjimkou byl třetí set prvního zápasu a začátek setu čtvrtého, kdy se vše zdánlivě vrátilo do starých kolejí, kdy jsme v minulých sezónách doma zápasy i proti takto silným soupeřům právě servisem rozhodovali. Třetí set jsme s přehledem vyhráli a ve čtvrtém se dostali až do vedení 11:4, ale pak přišlo pár chyb, soupeř vycítil šanci, zařadil vyšší rychlost a bylo po zápase, tedy po tom prvním. Odpolední odveta pak byla ještě jednoznačnější. Prakticky jsme v prvním setu nedostali šanci. Ve druhém setu jsme sice srovnali krok i skóre, ale vše zhatilo zranění Petra Sobotky. Do konce zápasu jsme již nenašli odpověď na hru soupeře a odešli opět poraženi, tentokrát bez zisku jediného setu.

Z tohoto víkendu tedy nemáme ani bod, máme pouze jeden set a jedno zranění. Na rozdíl od minulé brněnské soboty se to tentokrát i obešlo bez večerní návštěvy jiných sportovišť a také jiná pozápasová kultura se až na pár čestných výjimek nekonala. Většina hráčů odešla do svých domovů zpytovat svědomí a babrat se ve vlastním nitru...

Po této nevydařené sobotě jsme klesli až na šesté místo. Příští víkend zakončíme první polovinu soutěže zápasem v České Třebové. Doufejme, že pozápasová nálada bude o poznání lepší než nyní...