Muži zvýšili náskok v čele na 12 bodů! 22.02.2015 | Zápasy

Žďárští muži, kteří vedou tabulku 2. ligy sk. B v sobotu 21.2.2015, zajížděli do Dvora Králové N/L., kterému patřila 4.příčka. Domácí doma body nerozdávají zadarmo a proto žďárští vyjížděli s respektem, ale přesto s odhodláním přivézt plný počet bodů.

VK Tambor Dvůr Králové N.L. - Žďár nad Sázavou 0:3 (-21,-13, -21) , 0:3 (-22,-24,-19)

Kromě dlouhodobě zraněných hráčů Ťupy O. a Trojánka J. byli volejbalisté Žďáru po dlouhé době kompletní i s oběma nahravači. Nastala proto otázka, kterého postavit na začátek utkání. Rozhodování je to vždy nelehké, protože oba mají svoji vysokou kvalitu. Tentokrát padla volba trenéra na Moučku J. S ním do základní sestavy nastoupili universál Trojánek O., na smeči Podhrázký D. a Pátek J., na bloku Kadlec O. a Hubl M. Záda jim z lavičky kryli Barák J., Maša M. a Štourač M.

Oproti poslednímu utkání, kdy se Žďáru nepodařil vstup do utkání, tentokrát nastoupil velmi koncentrovaně a s touhou po vítězství. Od začátku byla hra velmi vyrovnaná a ani jednomu družstvu se nepodařilo odskočit o více než dva body až do stavu 20:20. v tu chvíli se ale projevila větší zkušenost a trpělivost žďárských hráčů a několika body na bloku a tvrdým útokem vyhrály koncovku setu poměrem 21:25. Nezvládnutá koncovka nahlodala sebevědomí domácích hráčů a obraz hry se od té chvíle rapidně změnil. Žďár začal kralovat při obraně na síti a spolehlivě útočil ze všech pozic a ve druhém setu vyhrál lehce 13:25. Na začátku třetího setu domácí hráči vsadili na riskování podání a to jim začalo přinášet ovoce. Žďár měl problém na přihrávce a výsledkem bylo vedení domácích 7:4 a posléze 14:10. Hosté se ale průběhem nenechali rozhodit a svou trpělivou hrou začali náskok postupně snižovat a srovnat na stav 19:19. Nahlodané sebevědomí domácích se projevilo v koncovce, kdy několika chybami na útoku usnadnili žďárským hráčům zisk tří bodů v řadě, a tím prakticky i zisk celého zápasu a tří bodů.

Ve druhém utkání Žďár nechtěl ponechat nic v náhodě, a tak trenér poslal na hřiště stejnou šestici jako v prvním utkání. První set byl stejný jako v prvním utkání – vyrovnaný průběh a vítězná koncovka hráčů ze Žďáru 22:25. Ve druhém setu vsadili domácí vše na riskantní podání a tato taktika se jim vyplatila. Vedení domácích 5:1 a 10:3 donutilo hostujícího trenéra ke změnám v sestavě. Na náhru šel Barák J. a na smeč Štourač M. Noví hráči vnesli do hry hostů nový impuls a Žďár začal stíhací jízdu. Za stavu 21:15 serií 5 nepříjemných podání právě Barák J. zavelel k obratu a hosté byli najednou na koni. V dramatické koncovce byli hosté úspěšnější a vyhráli druhý set 24:26. Kdo si ale myslel, že se domácí vzdají, tak se mýlil. Domácí pokračovali v tvrdém podání a výsledkem byl stav 10:4 v jejich prospěch. Hosté se ale zřejmě v sobotu nechtěli nechat ničím zaskočit a trpělivě pokračovali ve své hře, přepnuli na vyšší obrátky na které už domácí neměli odpověď. Neprostupná obrana hostů začala pracovat na 100% a výsledkem bylo „otočení“ setu a výhra hostů 19:25 a další 3 body na jejich konto.

Předvedená hra Žďáru se musela líbit,všichni hráči odvedli, co se od nich očekávalo, a dva „otočené“ sety svědčí o dobré herní formě. V příštím kole tj. 7.3.2015 hostí vedoucí celek družstvo z Hrotovic, které se opět probojovalo na druhé místo tabulky, kam bezesporu patří. Blíží se konec soutěže, takže toto utkání bude jedno z klíčových!!!