Muži zvýšili náskok v čele 2. ligy na 11 bodů 16.11.2014 | Zápasy

Žďárská mašina v sobotu hostila 2. tým tabulky Dvůr Králové nad Labem.

Postavení obou družstev tedy slibovalo dramatickou a vyrovnanou bitvu. Realita ale byla jiná. Byli jsme sice oslabeni o tři hráče sestavy, ale na výkonu to nebylo vůbec znát. O osudu utkání rozhodl první set, ve kterém jsme od začátku působili velmi nervózně a tahali za kratší konec. Za nepříznivého stavu 18:22, ale přišel na podání Michal Maša a sérií sedmi kvalitních podání rozhodil přípravu soupeřova útoku, který jsme dokázali ubránit a výsledkem bylo otočení průběhu setu a vítězství 25:22. To nás tým definitivně uklidnilo a další dva sety byly již snadnou kořistí a výhra poměrem 3:0 na sety.

Do druhého utkání jsme doslova vlétli a kvalitní obranou nad sítí deptali soupeře a vyhráli snadno 25:13. Od začátku druhého setu dostali šanci i hráči z lavičky, vedli si velmi dobře a pokračovali v nastoleném trendu a zvítězili 25:23. Ve třetím setu jsme si vybrali “oddechový čas“ a prohráli 23:25, ale čtvrtý set už měli opět plně pod kontrolou a výhra 25:22 znamenala vítězství 3:1 a plný zisk šesti bodů z tohoto dvojutkání.

Kvalitní podání, organizovaná obrana na síti i v poli a především pestrý a tvrdý útok přinesl vedení v soutěži s náskokem 11 bodů. Minulý týden výhra nad třetími Modřicemi, a teď výhra nad druhým Dvorem Králové svědčí o naší dobré formě. Tu jistě budeme chtít zúročit za 14 dní soubojem na hřišti opět druhého družstva tabulky, na které poskočili další zástupci z Vysočiny – Hrotovice, loňský vítěz druhé ligy.

Žďár nad Sázavou – VK Tambor Dvůr Králové N.L. 3:0 (22, 18, 10) a 3:1 (13,23,-23,22)