Muži vyhráli 2. ligu a jdou do kvalifikace o 1. ligu 23.03.2015 | Zápasy

V sobotu 21.3.2015 na žďárskou palubovku zavítali hosté z hlavního města – SK Dansport Praha.

TJ Žďár nad Sázavou – SK Dansport Praha
3:0 (23, 18, 11), 3:2 (-22,20,17,-20,8)

Jednalo se o poslední zápas 2. ligy, který už ale nemohl nic změnit na 1. místě volejbalistů ze Žďáru.

Domácí hráči šl, ale do zápasu s tím, že chtějí potvrdit roli favorita a hlavně ukázat domácím fanouškům, že jejich postavení v tabulce je zasloužené. Před velmi slušně zaplněnými tribunami domácí hráči měli sice pomalejší rozjezd, ale otočení nepříznivého stavu 21:23 v koncovce 1.setu ve vítězství 25:23 hráče nastartovalo a další dva sety už na hřišti jasně dominovali. Výsledkem bylo hladké vítězství v poměru 3:0 na sety.

V druhém zápasu dostali šanci se ukázat na palubovce všichni hráči kádru domácích a i to zapříčinilo dramatičtější průběh utkání. Ne že by střídající hráči neodvedli 100% výkon, ale určitá nesehranost a možná i nervozita byla na hřišti znát. Přesto domácí nepřipustili prohru a v posledním 5. setu si pohlídali výhru 15:8 a tím celý zápas 3:2.

Poté mohli naplno propuknout oslavy vítězství ve 2. lize. Medaile z rukou místostarosty města pana inženýra Klementa určitě celý tým potěšily a byly odměnou za celoroční úsilí a bojovnost.

Pro domácí tímto však sezona nekončí, protože vítězstvím si vybojovali právo startu v kvalifikaci o 1. ligu. Hráči se domluvili, že kvalifikaci zkusí, hlavně proto, že chtějí porovnat svoji výkonnost s kvalitními družstvy a nechtějí o tyto zápasy ochudit domácí publikum, protože taková příležitost se neopakuje každý rok.

Více jak 100 fotek ze zápasu i z oslavy najdete v sekci "Psali o nás a média" a také v sekci "Fotogalerie".