Muži v poklidu dvakrát přehráli Chvaletice 05.12.2016 | Zápasy

Komentář k domácím utkáním mužů napsal trenér Petr Podhrázký.

V sobotu 3. 12. 2016 se uskutečnilo další dvojutkání 2. ligy ve volejbale mužů. Družstvo TJ Žďáru nad Sázavou se na domácím hřišti v hale na Bouchalkách utkalo s týmem TJ Energetik Chvaletice. Vzhledem k tomu, že se jednalo o utkání s nováčkem soutěže a momentálně 8. týmem tabulky, byla velká šance na zisk maximálního možného počtu 6 bodů.

Rovněž naše téměř kompletní sestava o počtu 9 hráčů tentokrát zajišťovala i v tomto ohledu klidný průběh a nebylo proto potřeba sahat do řad juniorů, kteří si mohli v klidu plnit svoje povinnosti v utkání „B“ týmu. V prvním zápase se konal z naší strany volejbal relativně solidní úrovně. Ve všech setech byla znát naše výrazná herní převaha ve hře na síti, když zejména obrana dělal soupeři velké problémy. Ten hledal veškeré možné způsoby, jak ji překonat, ovšem kupil až příliš mnoho vlastních chyb. Poklidné tempo zápasu nakonec dospělo do konce při našem tříbodovém vítězství v poměru 3:0 (25:19, 25:20, 25:15).

Do druhého zápasu jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě na postu smečaře. Průběh byl v prvním setu zcela v duchu prvního zápasu. Zásluhou kvalitní hry jsme jej relativně pohodlně získali pro sebe, i když hosté uhráli 22 bodů. Od druhého setu se obraz hry zásluhou zejména našich chyb na útoku vyrovnal a vypadalo to na první dramatickou koncovku tohoto dne. Za stavu 17:16 ovšem přišlo rapidní zlepšení a po sérii několika bodů v řadě i vítězství v druhé sadě. V setu třetím již probíhala poklidná selanka, když hosté nenašli ve své hře žádnou protizbraň a kvalita hry výrazně upadla. My jsme si přesto zachovali určitou herní tvář a po zisku třetího setu a tím i celého zápasu v poměru 3:0 (25:22, 25:16, 25:15) jsme si připsali další 3 body do druholigové tabulky.

Máme tedy dalších 6 bodů a posunuli jsme se na 3. místo v tabulce. Náš výkon byl v obou zápasech přibližně stejný. V druhém zápase jsme se nevyvarovali chvilkového výpadku. Spolehlivě fungovala stejně jako v minulém kole po celý den opět obrana na síti, na útoku se v dobrém světle předvedli všichni smečaři. Slabý servis soupeře tentokrát příliš netrápil náš příjem, který byl poměrně vyrovnaný. Podání nebylo ovšem na takové nadstandardní úrovni jako minulý týden v Boleslavi, i tak ale určitě sneslo přísné měřítko. Soupeř, kromě dobré hry v poli, pro tento den neměl činnost, která by nás soustavně ohrožovala. Příští týden Žďár zajíždí v posledním podzimním kole k místnímu derby do Hrotovic.