Muži udolali dvakrát Pragu Praha za plný počet bodů 19.10.2015 | Zápasy

V sobotu 17. 10. 2015 se uskutečnilo další dvojutkání druhé ligy ve volejbale mužů. Družstvo TJ Žďáru nad Sázavou se na domácím hřišti v hale Na Bouchalkách utkalo se zástupcem pražského volejbalu týmem TJ Praga Praha.

Prozatímní výsledky soutěže stavěly do role favorita náš celek, byť tedy prozatímní zisk čtyř bodů ze 4 utkání vpravdě nebyl nic moc. Hosté ovšem na tom byli podstatně hůře, neboť ze zatím odehraných zápasů nevydolovali ani bod. V prvním zápase byl k vidění poměrně kvalitní výkon Žďáru na všech postech. Hosté nekladli příliš odpor. Měli problémy již na příjmu a útok z obou kůlů rovněž nebyl v jejich podání tím pravým ořechovým. Domácí hráči spolehlivě přidávali bod za bodem a výsledkem bylo zatím nejsnazší vítězství v sezóně v poměru 3:0 (25:15, 25:17, 25:19).

Ve 2. zápase přece jenom hosté přeřadili na vyšší rychlostní stupeň a po celé tři sety byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Zvládli koncovku prvního setu, což jsme jim oplatili v setu druhém i třetím. Byli výborně dirigování svým nahrávačem, který využíval dobře hrající středové hráče. Rovněž jejich hra z kůlů pracovala tentokrát solidně. V koncovce třetího setu se nám přesto podařilo jednoblokem velmi přesvědčivě zastavit do té doby na útoku celkem dominantního blokaře a následně uhrát setbol. Čtvrtý set se pak stal naší kořistí, když hosté kousali až do druhého technického timeoutu. Poté již převážily kvality našich hráčů a zápas jsme dovedli do vítězného konce s poměrem setů 3:1 (24:25, 29:27, 27:25, 25:19).

Tak trochu očekávaných 6 bodů jsme si z tohoto víkendu přece jenom připsali do tabulky. Hosté si musí na svůj první bod počkat minimálně dalších 14 dní. Náš výkon by se dal zhodnotit vcelku stručně. Na servisu se k doposud dobrému plachtícímu podání přidali konečně i hráči se smečovaným podáním. Příjem byl poměrně spolehlivý, částečně i proto, že předcházející soupeři měli servis znatelně kvalitnější. Průměrnou hru v poli i při obraně na sítí a tradičně spolehlivý útok univerzála tentokrát zastínil výborný výkon obou smečařů, zejména Jiřího Pátka. Maximální bodový zisk nám tedy přinesl posun v tabulce o jednu příčku nahoru na prozatímní 6. místo.

Příští zápas se odehraje za 14 dní (v sobotu 31. října) rovněž na domácí palubovce, když poměříme síly s tradičním rivalem a stejně jako loni i se sousedem v tabulce, mužstvem Sokol Hrotovice. Drobnou vadou na kráse nadcházejícího utkání je skutečnost, že jestliže před rokem šlo ve vzájemném zápase o souboj o vedení v soutěži, nyní se odehraje přímý duel o 6. místo.