Muži dovezli z Prahy pouze 1 bod 24.01.2016 | Zápasy

V sobotu 23. 1. 2016 se uskutečnilo další dvojutkání 2. ligy ve volejbale mužů. Družstvo TJ Žďáru nad Sázavou zajíždělo ke svému utkání do Prahy, kde se utkalo s týmem TJ Praga Praha.

Prozatímní výsledky soutěže stavěly do role favorita náš celek a začátek prvního utkání tomu zcela odpovídal. V prvním setu jsme naprosto domácí přehrávali a dotáhli jej k jednoznačnému vítězství. Od druhého setu domácí hru vyrovnali a po vyrovnaném průběhu duel dospěl do tiebreaku, kde byli lepší domácí. První zápas tedy skončil vítězstvím Pragy Praha 3:2.

Do druhého zápasu domácí nastoupili zcela jinak než dopoledne. Tvrdým servisem nás drželi v patřičných mezích a snadno získali první dva sety. Po našem vzepětí v setu třetím však již nezbyly hlavně morální síly na obrat. Výsledkem je tak další prohra tentokrát 3:1.

Hodnocení našeho výkonu není příliš veselé. Zdá se, že jsme si tento víkend vybrali jako celek slabší okamžik. Produkovali jsme nevyrovnaný volejbal, kdy dobré úseky zápasu se střídaly se slabými. Těch ale bohužel bylo daleko více. Po téměř demoličním začátku prvního zápasu jsme sami špatnou hrou posadili soupeře na koně a ten toho využil téměř bezezbytku. Tím zbytkem, který téměř zbývá, je myšlen ten 1 bod, který vezeme domů, a to je o hodně méně než jsme očekávali. Co se týče individuálních výkonů, tak se nenašel nikdo, kdo by vystoupil ze stínu výkonu kolektivu. Ani jedna herní činnost nebyla tou, která pomůže zvednout špatný obraz hry.

Příští zápas se odehraje za 14 dní týden rovněž na venkovní palubovce, když poměříme síly s tradičním rivalem, mužstvem Sokol Hrotovice.