Muži dovezli z Jablonce 4 body 07.11.2016 | Zápasy

TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – TJ Cetl Cargo Žďár nad Sázavou 0:3 (-18,-23,-26) a 3:2 (18,22,-18,-22,11). Komentář k utkání napsal Petr Veselý.

V sobotu 5.11 jsme zavítali na palubovku do Jablonce nad Nisou se značně okleštěnou sestavou (Mouka antibiotika, Kadlík studium a Ťupík boural na kole…). Jejich místa tedy museli nahradit junioři a na náhře nastoupil Míra Štourač, který oželel svoje trenérské povinnosti, za což mu patří velký dík.

Při pohledu na soupeře, kdy se hráč původem z Kolumbie bavil stíráním prachu z vršku anténky a pečlivě se rozcvičoval extraligou a reprezentací protřelý D. Matoška, bylo jasné, že body se nebudou rodit vůbec lehce. Naštěstí naši hráči už mají něco za sebou a tak se nenechali rozhodit a na soupeře doslova vlétli. Míra zásoboval především smečaře na kůlech, kteří spolehlivě skládali, a když se k nim přidali i blokaři pevnou obranou nad sítí nebylo o osudu utkání pochyb. Velkou měrou nám pomohl i velmi chybující soupeř. Pouze ve třetím setu domácí zahrozili (prohrávali jsme 16:20 a 19:21), ale to odmítl Jirka Pátek třemi esy v řadě a otočil výsledek na 22:21 pro nás a definitivně zlomil odpor domácích. Výhra 28:26 a tím zisk 3 bodů z prvního zápasu byl dokonán.

Na druhé utkání přišly domácím 2 posily a bylo to znát. Přestali chybovat, zpřesnili příjem podání a začali i tvrdě útočit. Naši hráči jakoby nemohli najít tempo z prvního zápasu a prohra prvních dvou setů byla na světě. Naštěstí ale kluci zápas nevzdali a řekli si, že když už jsme sem jeli 3 hodiny tak se o to poperem! Výhra ve třetím setu 25:18 předpovídala drama. Začátek 4. setu byl katastrofální (0:4) a další průběh o obratu moc nenapovídal. Za stavu 10:14 dostal na náhře šanci Dan Pavlík, který se úkolu zhostil velmi dobře a právě jeho obranný zákrok v poli za stavu 15:18 znamenal začátek obratu v tomto setu. Kluci ze sebe vydali poslední zbytky sil a vybojovali další bod za výhru 25:22. Poslední 5.set už byl o štěstí, kterého měli o trochu více domácí, a prohra 2:3 byla tečkou za sobotním výkonem.

Závěrem je nutno říci, že před utkáním bychom 4 body brali všemi deseti – po utkání samozřejmě taky. Opět se potvrdilo, že kluci umí hrát volejbal a hlavně bojovat, když je to potřeba a není vše ideální. Dík patří i juniorům, kteří se s námi vydali a hlavně viděli, že šanci zahrát si 2. ligu mají velikou (to už bude teď záležet hlavně na nich a jejich práci na tréninku).

Doufejme, že příští utkání, které hrajeme 12. 11. v „domácím“ prostředí v blízkém Radostíně (hala je obsazena), přinese další bodový zisk, i když soupeřem bude tradičně silný tým z Hronova.