Muži doma dvakrát podlehli Šlapanicím 2:3 16.11.2015 | Zápasy

V sobotu dne 14.11.2015 odehráli muži další dva zápasy z letošního programu druhé ligy ve volejbale mužů. Na žďárskou palubovku zavítal nováček soutěže, tým TJ Sokol Šlapanice.

Oba dva zápasy přinesly naprosto vyrovnaný volejbal, jehož výsledkem byly dva pětisetové boje, které ovšem pro domácí celek neměly šťastný konec. Přes bojovnost a snahu, které se domácím nedaly upřít, skončily oba rozhodující sety nejtěsnějším rozdílem 15:13 pro hosty. V obou zápasech se vydařil první set, který jsme ve vyrovnaných koncovkách vždy zvládli. Poté však hosté pokaždé výrazně přidali a snadno získali druhý set. Jestliže jsme v prvním zápase hned stihli odpovědět, tak ve druhém jsme museli dorovnávat na 2:2 my. Pak následoval vždy zkrácený set, kde se přece jen projevila lepší herní pohoda hostů. Ti se v obou zápasech představili jako bojovný tým s velmi dobrou organizací hry. Hru náležitě tvrdil bývalý hráč Žďáru Petr Pohanka. My jsme bohužel za hosty lehce zaostávali na podání a příjmu. Jak už to tak bývá, tak oba tiebreaky měly své zásadní a rozhodující momenty. V prvním výrazný zásah rozhodčího v náš neprospěch při mečbolu soupeře. Je to možná neuvěřitelné, ale jde již o třetí totožnou, a pro nás fatální, situaci v této sezóně. Ve druhém pak úžasný zákrok hostujícího polaře na zadní lajně za stavu 13:13. V obou případech tedy z těchto okamžiků těžily Šlapanice. Výsledky sobotního maratónu, jehož konec byl po vložených a rovněž pětisetových zápasech našich žen až o půl osmé, jsou následující 2:3 (24,-18,23,-22,-13) a 2:3 (23,-17,-20,18,-13) pro hosty. Neúnavně povzbuzující publikum si tedy rozhodně přišlo na své.

K příštímu zápasu zajíždíme za dva týdny do Hronova.