Muži doma dvakrát podlehli Okrouhlici nejtěsnějším rozdílem 26.01.2022 | Zápasy

Komentář k utkání.

V sobotu jsme odehráli další domácí utkání sezóny. Soupeřem byl tým Okrouhlice. Předzápasové předpoklady, že půjde o vyrovnané duely dvou sousedů v tabulce, se plně potvrdily. Stejně jako v pozimních utkáních se hrály dva tiebreaky a stejně jako tehdy se opět, tentokrát bohužel, radovali hosté.
V prvním zápase jsme po prohraných dvou setech poměrně dramaticky zvítězili v setu třetím a vítězstvím dodaný elán nám vydržel i v setu čtvrtém, který jsme nakonec vyhráli rovněž. V tiebreaku však přišel útlum a byť jsme téměř beznadějný stav 5:12 stáhli ještě na 13:14, poslední krůček se udělat nepodařilo. Soupeř tak zvítězil nejtěsnějším rozdílem o dva body v pátém rozhodujícím setu.
V odvetném zápase byl vývoj odlišný. Zásluhou o něco lepšího výkonu jsme vedli 2:1 na sety. Díky špatné hře reprezentované naivitou na bloku a někdy až zoufalými chybami jsme ovšem podobně nepřesně hrajícímu soupeři tak trochu darovali vítězství jak ve čtvrtém, tak i v poslední pátém setu. Zopakoval se tak nejtěsnější pro nás nepříznivý výsledek 2:3 z ranního zápasu.
Do zápasu jsme nastoupili opět v notně oslabené sestavě, oproti utkání v Pelhřimově se například kompletně obměnila tříčlenná sestava smečařů. Na celkový počet osmi hráčů doplnil zápasovou soupisku obětavě trenér juniorů Honza Duda. Většina hráčů však odehrála velmi průměrné zápasy. Jedinou výjimkou byl Petr Kadlec na liberu, který tak byl s velkým výkonnostním odstupem od ostatních nejlepším hráčem dne.
Další zápas odehrajeme již tuto sobotu. Opět se představíme doma v hale Na Bouchalkách. protivníkem bude mužstvo Třebíče. Vzhledem k tomu, že se hraje na střídačku s juniory, tak začátek prvního zápasu je již v 9.00 hod.

TJ Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Okrouhlice 2:3 (-19,-20,25,16,-13) 2:3 (-20,17,13,-22,-12)