Muži „B“ nezískali v  Havlíčkově Brodě ani set 30.10.2017 | Zápasy

Komentář k utkání mužů B v Havlíčkově brodě napsal hrající trenér Zbyněk Kalina.

K dalšímu dvojzápasu KP 1 zajížděl náš tým na palubovku Jiskry Havlíčkův Brod a musel si
docela přivstat, protože první zápas po domluvě začínal již v 8.45 hodin. Vzhledem
k obsazené tělocvičně SPŠ stavební se tentokrát hrálo ve sportovní hale a střídali jsme se
ještě s druholigovým týmem žen Jiskry. Sestava byla trochu prořídlá, protože tentokrát na
zápas neodjel Šimi, Škarky a nemohl hrát zraněný Uhli.

Do prvního zápasu jsme nastoupili s cílem být H. Brodu co nejvíce vyrovnaným soupeřem a
vyvarovat se vlastním nevynuceným chybám, které nás pořád v soutěži provází a sráží náš
výkon. Dle očekávání nás domácí zatlačili nepříjemným podáním, na které jsme sice byli
připraveni, ale bohužel jsme si s ním po celé tři sety nedokázali poradit, možná i částečně
kvůli neznalosti prostředí haly. Každopádně bylo utkání jednoznačnou záležitostí H. Brodu,
snad kromě druhého setu, který snesl možná trochu přísnější měřítko. Ostatně sety 15:25,
21:25 a 14:25 hovoří za vše.

Do druhého zápasu jsme nastoupili v lehce pozměněné základní sestavě s cílem předvést
lepší výkon než v prvním utkání. Ze začátku to však rozhodně tak nevypadalo, postupem času
jsme se zlepšili ve všech herních činnostech (tedy kromě některých hráčů na podání) a byli
jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Ve třetím setu nás domácí už lehce podcenili, což
nám umožnilo dostat se i do několikabodového vedení, které jsme nakonec neudrželi,
protože ve vyrovnané koncovce jsme opět zbytečnými nevynucenými chybami darovali set
soupeři. Pokolikáté už!!! Takže opět 0:3 (-20,- 17,-25)

Sestava: D. Pavlík, V. Drahoš, P. Sobotka, O. Adam, J. Gregor, A. Peňáz, L. Gregor, A. Bernart,