Muži B doma s Jihlavou bez bodů 18.10.2017 | Zápasy

Komentář k sobotnímu zápasu mužstva Žďáru B proti Jihlavě napsal trenér Vlasta Elbl a bude trochu jiný, než se obvykle píše.

Dnes se nechci rozepisovat přímo o utkání set po setu. Výsledek je jasný - dvakrát 3:0 pro soupeře z Jihlavy. Chci se však krátce zamyslet, proč stále prohráváme, i když už dávno nejsme horší hráči než ostatní družstva. Bohužel je to o přístupu ke hře jako takové. Když ráno nastupuji a stačí mi pouze se zápasu zúčastnit a jsem spokojen s tím, že jsem nastoupil a hrál bez toho, že chci vyhrát, pak si asi na první vítězství ještě dlouho počkáme.

Nedisciplinovanost, nekázeň na hřišti, neplnění pokynů trenéra a žádná vůle po vítězství. Koktejl těchto věcí nedává šanci na výhru. To je velká škoda. Volejbal už hrát umíme, fyzické parametry máme lepší než většina našich soupeřů. Bohužel stále nejsme schopni dotáhnout zápas do vítězného konce. Vždy jsme o 5, 6 míčů horší než soupeř. Nepřijmeme podání v koncovce, nevezmeme míč zadarmo, nepodáme, případně jen ustrašeně. Soupeřovi jen stačí vracet míče k nám a počkat si na naši chybu.

Abych však nebyl jen pesimista, věřím, že kluci brzy pochopí, kde jsou naše rezervy, a první zápas bude náš.