Mladší žákyně získávaly další zkušenosti v Havlíčkově Brodě 22.10.2017 | Zápasy

V sobotu 21.10. vyrazily mladší žákyně do Havlíčkova Brodu na svůj další turnaj. Komentář k utkání napsala trenérka Martina Topinková.

Kvůli utkání kadetek jsme měly začít ve 14:00. Holky bohužel hrály dva pětisetové zápasy a tak jsme začaly ještě o hodinu déle.

Nejprve jsme se utkaly s Novým Veselím. Hratelné soupeřky nás dnes porazily zejména kvůli našemu špatnému výkonu. Kristýna si v tomto zápase vyžrala pohár hořkosti až do dna a nedařilo se ani ostatním hráčkám. Chuť po vítězství by byla, ale spíš nás svázala, než by nám pomohla. Prohra 3:0 po setech 25:20, 25:16 a 25:16 byla krutá, ale i to je zkušenost.

Před druhým zápasem jsme lehce probraly situaci a řekly jsme si, že na vše, co bylo, zapomeneme a ukážeme, že umíme hrát volejbal. Holky z Brodu jsou velmi šikovné, mají tvrdé podání a hrají na tuto soutěž kvalitní volejbal. V prvním setu jsme Broďačky zaskočily a téměř do půlky jsme vedly. Bohužel se nám nepodařilo vítězství udržet, a tak jsme set prohrály 19:25. I v dalších dvou setech byl náš výkon velice dobrý, ale kvalitní a zkušenější soupeř nás přehrál 15:25 a 12:25.

Tato prohra mě ale vůbec nebolí. Holky ukázaly, že mají dobře našlápnuto. Perfektní výkon předvedla zejména Evča, která odjezdila oba zápasy na výbornou. Evi, smekám! Druhý zápas perlila i Kristýna, velká škoda, že toto nepředvedla proti Veselí, nebylo by co řešit. Téra i Johy jako zkušené hráčky proti Brodu také obstály. Velkou pochvalu zaslouží i Zuzka Limlová, která střídala nejen náhru, ale zvládla i zastoupit na bloku, když se zrovna nedařilo. A spokojená jsem i s Aničkami a s Vaneskou, protože mi i ony v druhém zápase ukázaly, že je hra baví a že má cenu s holkami pracovat.

Doufám, že se příště dostaví forma hned s prvním hvizdem a že dovezeme zase nějaké body.
Dík rodičům za odvoz a podporu v hale! ;-)