Mladší žákyně vezou z Bedřichova 3 body 08.12.2019 | Zápasy

Komentář k utkání napsala Gabriela Sobotková.

V sobotu 7.12. mladší žákyně odcestovaly k mistrovským utkáním do Bedřichova, kde se postupně utkaly s týmem Jihlavy a s týmem z Bedřichova.

Komentář k utkáním napsala Gabriela Sobotková.

Ranní ledovka nám v sobotu trochu zkomplikovala cestování do Jihlavy. V počtu 7 hráček jsme se sešly na obvyklém místě srazu.

První zápas jsme hrály s děvčaty z Demlovky. Nástup do zápasu se nám moc nepovedl. Hru jsme postupně zlepšily a zápas dovedly do vítězného konce 2:0.

V druhém zápasu jsme se střetly s kvalitním soupeřem z Bedřichova. Špatným příjmem jsme si nechaly soupeře utéct. Nepomohlo ani postupné zlepšení naší hry.
Zápas jsme prohrály 0:2.

Komentář trenéra:

Holky jako vždy byly do zápasů velmi natěšené a nastupovaly s odhodláním zápasy vyhrát.
Od začátku prvního setu s Demlovkou si soupeř udržoval malý bodový náskok, a když rozhodčí zcela nepochopitelně začal Martině pískat tažené míče (asi jsme v Jihlavě prostě neměly vyhrát), vypadalo to na porážku. Pak se k podání dostala Veronika a skvělou šňůrou na podání holky soupeře dotáhly. Koncovka již patřila nám a holky zcela zaslouženě první set vyhrály. Druhý set byl jako přes kopírák. Do poloviny setu si soupeř udržoval 5bodový náskok, který holky dorovnaly a koncovku bojovnou hrou proměnily v celkové vítězství.

V druhém zápase s Bedřichovem nás pod tlak dostalo soupeřovo tvrdé podání, které jsme nedokázaly přijmout a rázem jsme prohrávaly 12:0. Holky to však nevdávaly a skvělé podání Zoji nás vrátilo zpět do hry. Nicméně jsme se již nedokázaly se soupeřem bodově srovnat a první set jsme prohrály. Druhý set probíhal obdobně, kde nám špatný příjem soupeřova podání nedovolil zaútočit a my opět prohrály.

Naší slabinou je stále stabilní podání celého družstva, ale velké pozitivum je, že když dojde k výměnám přes síť, holky jsou rovnocenným soupeřem i pro tabulkové lepší družstva.

TJ Žďár nad Sázavou – Demlova Jihlava 2:0 (21, 21)
TJ Žďár nad Sázavou – Sokol Bedřichov 0:2 (-20, -16)