Mladší žákyně na domácí palubovce vybojovaly dvě výhry 09.02.2020 | Zápasy

Mladší žákyně v domácím prostředí vybojovaly 2 vítězství a v tabulce se posunuly na 4. místo. Komentář k utkání napsala Míša Mrkosová.

V sobotu 8.2.2020 jsme hrály zápasy proti Polné a Jiskře Havlíčkův Brod. Začaly jsme hrou proti Polné, kdy v prvním setu jsme ze začátku hrály vyrovnaně, od půli setu jsme však již měly převahu. Začalo se nám dařit podání a příjem. To, že jsme byly dobře sehrané, nakonec vyvrcholilo zaslouženou výhrou prvního setu.
V druhém setu jsme měly nad Polnou od začátku bodový náskok. Měly jsme dobré podání, příjem, ale i smeč. A i když se nám příjem dařil, tak i párkrát uletěl, ale podařilo se nám jednoznačně vyhrát 2:0.

Když jsme nastoupily proti Jiskře, tak jsme věděly, že to nebude procházka růžovým sadem a že se budeme muset hodně snažit, abychom nad nimi vyhrály. V 1. setu se ze začátku dařilo, ale když nastoupily na podání soupeřky, tak jsme nebyly moc schopné to vybrat. Měly tvrdá a rychlá podání a utkání bylo velmi vyrovnané. Nakonec jsme přece jenom vybojovaly první set. V druhém setu se nám moc nedařilo. Soupeřky nám dávaly svá tvrdá podání a my jsme je nezvládly vybrat, už od začátku jsme na Jiskru ztrácely hodně bodů. Do toho pár našich špatných podání, příjmů a i přes velkou snahu jsme jejich bodový náskok už nedohnaly a nakonec jsme 2. set prohrály. A došlo na tiebreak. V 3. setu jsme hodně na začátku zabraly. Několikrát sice soupeřky bodově dorovnávaly, ale my jsme za mohutného povzbuzování rodičů nakonec tiebreak vybojovaly. A zaslouženě tak vyhrály i proti Jiskře. Tímto jsme si ze sobotních zápasů odnesly 5 bodů.