Mladší žákyně dovezly z úvodního turnaje 8 bodů 02.10.2016 | Zápasy

V sobotu 1.10. 2016 si užily svoji premiéru v soutěži mladší žákyně. První turnaj se odehrál v Hrotovicích. V loni jsme tuto kategorii neměli obsazenou, proto jsme nevěděli, co můžeme čekat.

V prvním zápase jsme nastoupily proti domácím. Základní sestava – náhra Evča a Topča, smeč Lucka s Terkou a blok Anežka a Ráďa. Holky vstoupily do zápasu skvěle. Perfektní podání, kvalitní příjem a dobrý útok nás nasměroval k prvnímu vyhranému setu v sezóně. Do druhého setu vystřídala Ella Lucku na smeči. Přišlo mírné uspokojení, horší komunikace na hřišti a menší úspěšnost na podání vedla k prohře 20:25. Ale dramatický třetí set jsme vyhrály v poměru 15:13. A první vítězné kolečko bylo na světě.

V druhém zápase nás čekal Bedřichov. Sestava byla stejná, jen na smeči se v každém setu vystřídala Ella s Luckou. Holky předvedly, že volejbal hrát umí a vyhrály oba sety 25:17 a 25:19.

Po pauze nás čekaly opět 2 zápasy s totožnými soupeři. Proti Hrotovicím se holky nedokázaly probrat. Odešlo nám podání, nedařilo se nám na příjmu, zejména proti 2 kvalitně podávajícím hráčkám a tak jsme body odevzdaly soupeřkám. Prohra 2:0 mě ještě dnes mrzí, protože byla velmi zbytečná.

Čtvrtý zápas jsme si nenechaly utéct. Hrály jsme svoji hru a soupeřky jsme přehrály v poměru 25:18 a 25:15.