Mladší žákyně doma získaly 5 bodů 05.03.2017 | Zápasy

V sobotu 4.3. proběhl další turnaj finálové skupiny mladších žákyň a to v domácím prostředí. Komentář napsala Martina Topinková.

S holkami jsme si vytyčily cíl, uhrát 6 bodů. A to se nám po velmi pěkných výkonech téměř povedlo. Proti nám dnes nastoupily družstva TJ Jiskra Havlíčkův Brod B a SŠK Demlova Jihlava.

V prvním utkání proti Havlbrodu jsme soupeřky zaskočily hned v 1. setu. V jeho průběhu jsme sice stále dotahovaly 2 až 3 bodový náskok soupeřek, ale v napínavé koncovce jsme ho uhrály 27:25. V 2. setu naše koncentrace trochu polevila, soupeřky toho okamžitě využily. Set vyhrály v poměru 14:25. V tiebreiku jsme stále tahaly za kratší konec a i přes velmi bojovný výkon jsme nakonec prohrály 12:15 a celkem tak 1:2 na sety. Ale 1. bod ve finálové skupině nás hodně zvedl.

Po pauze jsme nastoupily proti Demlovce. Úvod zápasu se nám úplně nevydařil, proto 1. set vyhrály soupeřky 15:25. V setu 2. jsme ale předvedly, že volejbal hrát umíme a tak jsme ho vyhrály 25:21. A čekal nás set 3. Ten jsme začaly výborně. Celou dobu jsme vedly, nejprve 6:2, pak dokonce 11:4, ale ani to nám nepomohlo. Na konci se z vítězství radovaly holky z Demlovky po setu 13:15.

I ve 3. zápase se hrál pohledný volejbal. Po dlouhých výměnách se body přelévaly z jedné strany na druhou. Bohužel nyní se štěstí přiklonilo k soupeřkám, které nás po setech 25:21 a 25:22 přehrály 2:0.

V posledním utkání jsme chtěly uhrát celé 3 body. To se nám po dramatické koncovce 1. setu nakonec povedlo. Výhra 2:0 po setech 27:25 a 25:17 byla doma a vítězné kolečko stálo za to.

Sestava: Evča, Johy, Simča, Terka, Ella, Lucka, Anež, Ráďa, Kristýnka

Všech 9 hráček se dnes zasloužilo o tento úspěch. Holky hrály týmově. Bojovaly o každý míč a konečně prolomily tu bezbodovou smůlu i přesto, že nás stále trápí zdravotní problémy - jen pro zajímavost Radka hrála po nemoci, kdy ve čtvrtek řešili podezření na slepák, Anež také po nemoci a v zápase po úderu míčem do nosu krvácela, a tak ji bez problémů vystřídala Kristýnka s ječným zrnem a zánětem v oku. Síla hráčů se pozná v kritických okamžicích!!!