Mladší žákyně bojovaly na domácí palubovce 28.11.2021 | Zápasy

V sobotu 27.11. mladší žákyně nastoupily k dalším mistrovským zápasům na domácím hřišti. Postupně jim za soupeřky byla družstva Nového Veselí "B" a Bedřichova. Postřeh z utkání napsala Adélka Šenkýřová.

Sobotní zápas konaný dne 27.11. jsme hráli u nás ve Žďáře. Hráli jsme proti Bedřichovu a Novému Veselí. Nad Bedřichovem jsme prohráli 2:0, ale sety byly vyrovnané. Nad Novým Veselím jsme vyhráli 2:1. První set jsme bohužel prohráli, protože jsme se ještě pořádně nesehráli. Druhý set už byl o dost lepší a tak jsme nad soupeřkami vyhráli. Zlepšili jsme příjem a hlavně podání.

I přes to, že některé holky jsou pořád na marodce nebo mají nařízenou karanténu, se nás na tenhle zápas sešlo rovnou deset.

Malé doplnění trenéra.
První zápas s Novým Veselým pro nás nezačal nejlépe. Zpočátku jsme si nedokázali přijmout podání a tak si soupeř udělal slušný bodový náskok, který se nám nepodařilo dotáhnou a první set vyhrál soupeř. Druhý set jsme již plně ovládli my. Holky dobře podávaly a docházelo i k volejbalovým okamžikům, tedy příjem - náhra - útok, z toho mám asi největší radost. Druhý set jsme tedy zaslouženě vyhráli a poté nastoupili k tiebreaku. I tento třetí set jsme zvládli a celkově celý zápas dovedli do vítězného konce.
Do druhého zápasu s Bedřichovem holky nastoupily natěšené a odhodlané i v tomto zápase zvítězit. Holky hrály vyrovnané utkání, ale zvítězit se jim nepodařilo.
Ale více než výsledky mě těší výkonostní posun celého týmu, začínáme stabilně podávat a hlavně se začínají objevovat herní volejbalové prvky.

ZR - Nové Veselí "B" - 2:1 (-16, 16, 6)
ZR - Bedřichov - 0:2 (-13, -23)
ZR - Nové Veselí "B" - 0:2 (-12, -20)