Mladší žákyně pořádaly v domácím prostředí turnaj finálové skupiny 22.01.2017 | Zápasy

Mladší žákyně odehrály v sobotu 21. 1. turnaj v domácím prostředí ZŠ Palachova. Komentář k utkáním napsala Martina Topinková.

V sobotu 21.1. jsme uspořádaly turnaj mladších žákyň u nás na Palachovce. Utkat jsme se měly s pro nás neznámými týmy Havlíčkova Brodu A a s Demlovkou z Jihlavy. Je škoda, že po té co jsme se probojovaly do skupiny o 1.-6. místo nemůžeme hrát pro nemoci nebo úrazy v nejsilnější sestavě. Ale má to i své kladné stránky, nezkušené hráčky dostanou větší prostor ve hře.

Sestava: náhra Evča, Johy, smeč Lucka Kalinová a Terka, blok Anežka, Kristýnka a Topča střídala smeč i náhru.

Nejprve jsme nastoupily proti hráčkám z Havlíčkova Brodu. Hrál se dobrý a vyrovnaný volejbal. Bohužel my jsme udělaly vždy o něco více chyb než soupeřky, proto jsme prohrály 0:2 po setech 19:25 a 16:25.

V 2. zápase na nás čekaly holky z Demlovky. Některé jsme znaly ze soutěže starších žákyň. Na začátku zaskočila soupeřky Johy s velmi kvalitním podáním a hned jsme vedly 6:0. Ale ani toto vedení nám nepomohlo k vítězství v setu. Ten jsme po spoustě zbytečných chyb prohrály 19:25. Druhý set se vyvíjel podobně. Nedařilo se nám na podání, ani naše ostrostřelkyně Terka, Johy, Simča nedokázaly soupeřky potrápit. Nepřesný příjem a slabá útočná síla nás dovedly k prohře 11:25.

V 1. setu 3. zápasu jsme ještě bojovaly. Ale opakované chyby zejména na podání, ale vlastně postupně ve všech herních činnostech nám neumožnily tento zápas vyhrát. Čekala nás další prohra 2:0 po setech 19:25 a 14:25.

Poslední zápas se nám nevydařil vůbec, proto nás i tentokrát Demlovka porazila celkem hladce 2:0 a to 8:25 a 18:25.

Zatím se nám nepodařilo v této části soutěže urvat ani bod. To mě ale nemrzí tolik jako fakt, že nás začíná svazovat zodpovědnost, u některých hráček se vytrácí odvaha a chybí nám počáteční nadšení z podzimních turnajů (nebo divoška Ella). Kéž by se vrátily natěšené a nažhavené holky, které jsem musela brzdit při každém návratu do hřiště, aby počkaly na hvizd rozhodčího.

Další turnaj hrajeme 4.3. a to už by se snad měla vrátit Radka i Ella. Tak třeba se konečně usměje štěstí a my vybojujeme nějaké body. Všem rodičům a prarodičům dík za podporu v tělocvičně.

P.S. Sice se nám nepodařilo vyhrát, ale nafotit pěkné fotky ano, tak se pak pokochejte ;-)