Články z turnajů

Memoriál Jaroslava Havelky 17.09.2011 | Turnaje

Šťastná ruka sobotního oslavence Míši nalosovala žďárskou mašinu do skupiny B. V této skupině jsme sehráli čtyři utkání s bilancí čtyř výher, osmi vyhraných setů a skóre 160:108.

Největším soupeřem o první místo ve skupině nám byla domácí Třebíč, která dokázala využívat našich chyb, i díky jistému 1.místu i menší koncentraci a dovedla zápas v obou setech do vyrovnané koncovky, kde se projevil náš větší útočný potenciál. Po této výhře jsme se přesunuli do tělocvičny Obchodní akademie, kde se hrála první skupina a rovnou nastoupili do finále proti vítězi skupiny A – brněnským Židenicím. Ve vyrovnaném zápase měli nejdříve navrch naši soupeři. Nicméně dobrou obranou a pěti míči v řadě jsme vývoj v setu otočili v náš prospěch. Druhý set byl také vyrovnaný a rozhodovalo se opět v koncovce, kterou jsme zvládli a z posledního turnaje před začátkem sezony jsme si odvezli vítězství.

Kromě radosti z vítězství nás může těšit předvedená hra. I proti slabším soupeřům jsme dokázali hrát v tempu a jasně vyhrát. Na turnaji si zahráli všichni zúčastnění hráči a předvedli dobrý, místy až skvělý, výkon. Perníkové srdce pro toho nejlepšího si od Míši vysloužil Ondra Trojánek. Za zmínku stojí i to, že žádný z našich soupeřů nezískal v setu více jak devatenáct bodů.* Potvrdili jsme tedy stoupající formu před začátkem soutěže. Jediné co by se dalo vytknout, byl místy nepřesný příjem. Za zmínku určitě stojí výsledky borců z Želetavy, kteří po tuhém boji (1:2) s Hrotovicemi obsadili konečné 4.místo.

Po turnaji už na nás čekala zasloužená odměna. Naši oddaní fanoušci dokázali narychlo připravit improvizovanou malinkou oslavu našeho vítězství (čti osmdesátikilové prase a několik sudů piva) …………… Samozřejmě to nebyla oslava pro nás, ale dodatečně znovu gratulujeme sobotním oslavencům. Všechno nejlepší Luďo, Vlasto, Míšo, Otyle! A novému členovi žďárské volejbalové rodiny Ondrovi Veverkovi hodně zdraví a volejbalového umu!

4. Želetava
(další účastníci: Třebíč A/ B, Znojmo, Havl.Brod, Pelhřimov, Valeč)

* Systém turnaje: na dva hrané sety do dvaceti bodů, finále na dva vítězné sety taktéž do dvaceti, respektive deseti bodů.