Komentář k utkání žďárských juniorů ve Znojmě 05.10.2020 | Zápasy

Komentář k utkání napsal trenér Honza Duda.

Dne 03. 10. 2020 zavítalo naše družstvo na palubovku soupeře, tentokrát do Znojma. Jednalo se o druhý zápas letošní sezóny. Odjížděli jsme s vědomím, že tentokrát se bude jednat o opravdu kvalitního soupeře, který bude předvádět moderní volejbalovou hru.

Do prvního zápasu nastoupilo naše družstvo s odhodláním předvést stabilní výkon. Už od prvního balónu bylo vidět, že soupeř opravdu umí hrát kvalitní volejbal, což po celou dobu sobotního dne i dokazoval. Všechny tři sety prvního zápasu probíhaly stejným způsobem, soupeř hned v počátku setu získal dvou až tříbodový náskok, který postupně zvyšoval. První zápas jsme tedy prohráli 0:3 na sety.

Zápas
VK PFN Znojmo - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (25:19, 25:15, 25:16)
Sestava: L. Augustýn, T. Jeřábek, A. Pavlík, T. Smolík, J. Topinka, T. Hansl, J. Hromádka, R. Bantianidis, F. Němec, T. Němec, O. Švoma, A. Bantianidis
Realizační tým: J. Topinka, M. Topinková
Trenéři: Z. Kalina, J. Duda

Druhý zápas byl o dost zajímavější podívanou. Podařilo se, hlavně ve druhém a ve třetím setu, držet vyrovnaný krok se soupeřem až do koncovek obou setů. Tam ale bohužel, kvůli několika hrubým chybám našich hráčů, opět připadlo vítězství soupeři. Je nutno podotknout, že soupeř držel naše družstvo ve hře velkým množstvím zkažených podání jak v prvním, tak i ve druhém zápase.

Zápas
VK PFN Znojmo - TJ Žďár nad Sázavou 3:0 (25:14, 25:23, 25:20)

Závěrem bych rád řekl, že i když naše družstvo nevyhrálo, odjížděli jsme s pocitem, že pětiměsíční příprava na novou sezónu nebyla zbytečná, že jsme schopni hrát volejbal i s kvalitními soupeři. Další zápas nás, čeká 17. 10. 2020 na domácí palubovce. Bohužel, z důvodu nařízení vlády, bez diváků.