Volejbal Žďár nad Sázavou

Články ze zápasů

Komentář k úvodnímu utkání zápasu žďárských juniorů 20.09.2020 | Zápasy

Komentář napsal trenér Honza Duda.


Dne 19. 9. 2020 zahájil tým žďárských juniorů sezónu svým prvním zápasem.

V našem týmu došlo k několika zásadním změnám. První, nejzásadnější změnou, je změna soutěže, které se naše družstvo účastní. Po domluvě s vedením bylo naše družstvo juniorů přihlášeno do 1. ligy juniorů. Tato liga se skládá celkem z 8 týmů, převážně z oblastí Jižní Moravy. Další novinkou je změna domácího prostředí. V letošní sezóně již naše družstvo nebude nastupovat do domácích zápasů na palubovce ZŠ Palachova, ale většinu svých domácích zápasů odehraje na palubovce sportovní haly na Bouchalkách. Sestava našeho družstva zůstala prakticky stejná jako v loňské sezóně. Došlo sice k příchodu dvojice nových hráčů z týmu žáků, ale oba dva se již do několika zápasů juniorů v loňském roce zapojili. Příprava našeho týmu na novou sezónu probíhala již od začátku měsíce května a pokračovala, takřka bez přestávek, až do samotného zahájení sezóny. Podle mého hrubého odhadu hráči a trenéři odtrénovali cca 130 hodin tréninků a zúčastnili se 2 soustředění.

Naším prvním ligovým soupeřem bylo družstvo týmu VSK Staré Město. Oba dva zápasy, které tuto sobotu proběhly na hale na Bouchalkách, měly praktický stejný průběh. Naše družstvo po většinu času drželo vcelku vyrovnaný stav se soupeřem. Je ale nutno podotknout, že ani jedno z družstev se nevyvarovalo zbytečných chyb. I díky této skutečnosti většina setů obou zápasů končila v poměrně vyrovnaném stavu. Bohužel nás o výhru připravily zásadní chyby v koncovkách setů, způsobené nedisciplinovaností a nervozitou jednotlivých hráčů.

1. zápas
TJ Žďár nad Sázavou – VSK Staré Město 1:3 (21:25, 25:21, 25:27, 15:25)
Sestava: L. Augustýn, T. Jeřábek, A. Pavlík, T. Smolík, J. Topinka, T. Hansl, J. Hromádka, R. Bantianidis, F. Němec, O. Švoma
Trenéři: Z. Kalina, J. Duda, P. Podhrázký

2. zápas
TJ Žďár nad Sázavou – VSK Staré Město 1:3 (22:25, 23:25, 25:21, 12:25)
Sestava: L. Augustýn, T. Jeřábek, A. Pavlík, T. Smolík, J. Topinka, T. Hansl, J. Hromádka, R. Bantianidis, F. Němec, O. Švoma
Trenéři: Z. Kalina, J. Duda, P. Podhrázký

Další zápas, který naše družstvo absolvuje, se bude konat 3. 10. 2020, tentokrát na palubovce soupeře ve Znojmě.


Fotky k článku 
tabulky
P Z B
1. TJ Velké Meziříčí 2 6
2. Spartak Pelhřimov 2 6
3. Slavoj Polná 2 6
4. SK Jihlava 2 5
5. VK Třebíč 2 1
6. TJ Sokol Okrouhlice 2 0
7. TJ Žďár nad Sáz. 2 0
8. TJ Sokol Štoky 2 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2020 / HTML 4.01 and CSS valid